ابراز خشم و اعلام محکومیت دیر هنگام !!!

امروز پانزدهم سبتامبر است و حدود ده روز پیش بود که یک کشیش تندرو و افراطی آمریکایی اعلام کرد در سالگرد واقعه حملات یازدهم سبتامبر در حرکتی قران را به آتش خواهد کشید.

اولین واکنش جمعی به این جملات درست یک روز بعد از انتشار این سخن در افعانستان صورت گرفت . عده ای از مردم شریف و نجیب افغانستان با اجتماع در مقابل دفتر نیروهای ناتو در افغانستان ،‌این حرکت ضد دینی را محکوم نمودند و همان موقع آمریکایی ها در مورد نیروها و پایگاههای خود در جهان احساس خطر کردند.

مشابه این اقدامات در کشورهای دیگر نیز صورت گرفت که این باعث شد دولت آمریکا نیز در اینخصوص مواضع خود را هر چند به ظاهر اما رسمی اعلام نماید و به کشیش آمریکایی هشدار داد که این عمل عواقب شدیدی برایش خواهد داشت و در نتیجه کشیش مورد اشاره نیز حرف خود را پس گرفت اما خبرها نشان داد که بالاخره تفکر صهیونیستی در آمریکا کار خود را کرد و با نهایت تاسف عده ای معلوم الحال اقدام به سوزاندن کتاب مقدس ما مسلمانان کردند .

این حرکت همان دموکراسی و آزادی است که در غرب وجود دارد با این اقدام معنی آزادی را نیز فهمیدیم .

بعد از این نیز حرکت هایی در ایران بر علیه سخنان آن کشیش سبیلو  که بعدآ گفته بود اطلاعاتی از دین اسلام ندارد و سایر اقدامات صورت گرفته در آمریکا در کشورمان شروع شد که یکی از آنها نیز در همین کاشان خودمان بود ، ‌راهپیمایی در محکومیت این حرکت ضد دینی که البته بسیار لازم و ضروری بود اما چرا دیرهنگام ؟!!!

بهتر نیست دستگاه دیپلماسی خارجی ،  حوزه های علمیه و دانشگاهها  ، طلاب و دانشجویان ما که توقع بیشتری از آنان است فهم و شعور سیاسی و دینی خودشان را بالاتر و تازه تر نگه دارند و نسبت به اینگونه مسائل با  سرعت و حساسیت بیشتری برخورد کنند ؟!!!

/ 0 نظر / 10 بازدید