خرمشهر مظلوم

سعی می کنم که از این پس فعلا در همین صفحه مطالبی را در مورد امروز خرمشهر بنویسم تا انشاء اله به یاری خداوند متعال اگر فرصتی دست داد آن را از طریق وبلاگی خاص در مورد خرمشهر منتشر سازم.

اخبار خرمشهر را معمولا از طریق سایت های خبری و بعضا جراید دنبال می کنم . بیشترین و تازه ترین این اخبار را دوستان عزیز در وبسایت آبادان نیوز تهیه و منتشر می کنند و بنده هم به فراخور زمان و بعضی مقتضیات در مورد برخی اخبار نظرات خود را ذیل همان اخبار منتشر می کنم.

نشانی وب آبادان نیوز :  http://www.abadan-news.com/

****************************

مطورزاده : مدیران ۵/۲ میلیونی نمی خواهیم !

نماینده مردم خرمشهر در مجلس گفت: مدیران ناکارآمد با حقوق ۵/۲میلیون تومانی که با فرهنگ این منطقه بیگانه هستند را نمی خواهیم.
مصطفی مطورزاده با بیان این مطلب افزود: متاسفانه برخی نیروهایی را که آقایان در تهران نتوانستند حقشان را پرداخت کنند با حقوق کلان و بیش از ۵/۲میلیون تومان به اینجا می‌فرستند که هیچ کارآمدی برای مردم ندارند.

وی اظهار داشت: بنده از آقای رئیس جمهور سوال دارم که آیا این عدالت است؟ ایشان باید بدانند که در دستگاهش چه اتفاقی می‌افتد. آقای احمدی نژاد باید گروه های بازرسی مختلفی را به اینجا بفرستند تا از قضایا مطلع شوند.

نماینده مردم خرمشهر و جزیره مینو سپس با ارائه عکس هایی از مناطق مختلف خرمشهر که نشانگر محرومیت و وضعیت بد معیشتی مردم بود از نرخ بالای بیکاری در خرمشهر ابراز گله‌مندی کرد و گفت: عمده مشکلات مردم زجر دیده خرمشهر بیکاری است و به شدت از آن رنج می برند.

وی افزود: پارادوکس افزایش سرمایه گذاری و افزایش نرخ بیکاری همچنان برای ما لاینحل باقی مانده است دولت در سرمایه گذاری همت گماشته ولی متاسفانه در جذب نیرو، این خیر و برکت را برای مردم دیگر شهرها به جز آبادان و خرمشهر قائل شده است.

نماینده مردم خرمشهر تاکید کرد: عده ای از بستگان برخی مسئولین که در این کار دست داشتند با تطمیع برخی بنگاه های و ایجاد قولنامه های صوری خود را خرمشهری جا می زنند. بنده به آنها می گویم که از خدا بترسید و حق مردم رنج دیده خرمشهر و آبادان را پایمال نکنید.

مطورزاده گفت: اینجا پایتخت ارزش، دفاع، صبر و مقاومت است، اینجا باعث شده که شما وزیر شوید، آقای حجازی استاندار شوند، و من افتخار نمایندگی این مردم غیور را برعهده داشته باشم.اگراین مجاهدت ها نبود، معلوم نبود چه اتفاقی بیفتد. چرا این گونه با ما برخورد می شود. این مسئولین از خدا بترسند و امنیت مملکت را به مخاطره نیندازد.

وی افزود: چرا همزمان با آبادان، کلنگ تعاونی های مهر در خرمشهر به زمین زده نشد؟ مشکل، دعوای دولتی‌ها با دولتی‌هاست و در این میان مردم قربانی اصلی هستند.

وی گفت: عده‌ای از همین دولتی‌ها نمی‌گذارند در اینجا جذب سرمایه درستی انجام شود . سرمایه‌های حال حاضر مردم در اینجا سرگردان است.

مطورزاده گفت: چینی ها که به هیچ چیز اعتقاد ندارند و کافر هستند آمده‌اند و در این شرایط سخت سرمایه گذاری کردند ولی همین برادران مسلمان ما آنان را فراری داده‌اند و بازار چینی‌ها را را با خطر تعطیلی همیشگی مواجه کرده‌اند.

وی سپس به اوضاع بد درمان در خرمشهر اشاره کرد و اظهار داشت: اگر سری به اوژانس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بزنید و با انبوه بیمارانی مواجه می شوید که فقط یک پزشک عمومی به آنان سرویس دهی می‌کند و وقتی از مسئولین بهداشت ودرمان علت آن را جویا می شویم نبود نیروهای کافی را دلیل این امر ذکر می‌کنند پس تکلیف ۶ هزار پزشک بیکار در کشور چه می‌شود ؟ آنها در کجا می بایست به کار گرفته شوند؟

مطورزاده گفت: ۱۸ ماه پیش دولت مصوب کرد که سی تی اسکن بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) را نصب کنند ولی تاکنون این کار انجام نشده است و این جای تاسف دارد.

نماینده مردم خرمشهر و جزیره مینو در مجلس هشتم همچنین از وضعیت بد خط آهن خرمشهر-اهواز ابراز گله مندی کردو گفت: چراباید طی مسیر خرمشهر- اهواز با این مسافت کم به به وسیله قطار۳ یا۴ ساعت طول بکشد. کشور ما با اجرای پروژه های بسیار بزرگ مثل بافق، بندرعباس و اجرای قطارهای برقی درمسیرهای مختلف آیا توانایی بهسازی این خط آهن کوتاه را ندارند.

مطورزاده همچنین ضمن انتقاد از روند لایروبی روخانه کارون اظهار داشت: به داد مردم خرمشهر برسید که میان دریاچه های فاضلاب محاصره شدند و از بوی بد حیوانات و حشرات موزی در عذابند.

 ******************

نظرات بنده در مورد خبر فوق و توصیه هایی به آقای مطورزادهو سایر مسئولان خرمشهری :

در اینکه دولت آنگونه در حق خرمشهر کوتاهی کرده هیچ شکی نیست . متاسفانه اسم خرمشهر فقط دو سه روز قبل از سوم خرداد هر سال و یکی دو روز بعد از آن در جامعه و اخبار منعکس می شود و بس و وای بحال مسئولین ما که در آن دنیا چه جوابی باید به شهدای خرمشهری بدهند.
اگر در گذشته هم اشتباه یا کم کاری از سوی نمایندگان مردم در مجلس صورت گرفته دلیل نمی شود که اکنون نیز در جبران کوتاهی ها ی گذشته نیز خللی وارد شود.
از آقای مطورزاده که در حال حاضر بعنوان ماینده مردم خرمشهر در مجلس حضور دارند خواهش می کنم به شیوه های مختلف توجه دولت را به خرمشهر و مشکلات ان معطوف دارد و در این راه به هیچ عنوان خسته نشود.
آقاجان مصاحبه کنید - گزارش بدهید . تصاویر منطقه و … را منتشر سازید و…افشاگری کنید . بس است بی توجهی به مردم این منطقه مظلوم
آقایان مسئول چرا با شعارهای بیهوده مردم را فریب می دهند.
آقای رئیس جمهور شما که ادعای مهرورزی دارید یعنی نمی توانید برای رسیدگی ویژه به منطقه خرمشهر یک نفر را بعنوان نماینده ویژه خود انتخاب کنید که برای بررسی مشکلات و انتقال آن به جنابعالی درگیر پیچ و خم اداری نشود و مشکلات حل گردد . والله می توانید اما نمی دانم چرا برایتان این مردم و منطقه مهم نیستند .
آقای مطورزاده بعنوان نمونه بفرمایند چه مقدار از مصوبات سفر رئیس جمهور به خرمشهر تحقق پیدا کرد.گزارش بدهید . البته واقعیات را منعکس کنید . در رسانه ها و مطبوعات هم منتشر کنید که مردم ایران بفهمند در خرمشهر که روزی روزگاری افتخار ایران اسلامی شد و به فرمایش امام ؛ خرمشهر را خدا ازاد کرد؛  چه خبر است .
بگوئید منطقه آزاد اروند تاکنون برای منطقه چه اقدامات مفید و موثری را انجام داده .
آیا گمرگ و سازمان بنادر خرمشهر تعامل لازم را با بازرگانان و تجار منطقه دارند .
آیا ……………..
سخن زیاد است و …..امیدوارم برای همین حداقل ها گوش شنوایی باشد .
درپایان از امام جمعه معزز خرمشهر که انصافا” با درایت لازم خود در بیان خواسته های مردم با کسی تعارف ندارد تقاضا می کنم با ایجاد وحدت و هماهنگی بین مسئولین محلی و کشوری مانند گذشته زمینه ساز انعکاس مشکلات منطقه گردند تا بتدریج مشکلات حل و فصل گردد.

/ 0 نظر / 11 بازدید