مظلومیت هنرمندان و اشتیاق شهروندان کاشانی

سخن گفتن درباره وضعیت هنر و هنرمندان در کاشان نیاز به بررسی عملکرد دستگاههای نظارتی و ذیربط و همچنین فعالیت هنرمندان و تشکل های هنری کاشان و پرداختن به ابعاد مختلف محرومیت و مظلومیت آنان دارد که در صورت ضرورت در آینده به آن خواهم پرداخت .

چندی پیش کنسرت بی کلامی طی سه شب در یکی از سالن های مجتمع سینمایی  کاشان توسط هنرمندان کاشانی گروه سیلک برگزار شد که ذکر نکاتی چند را در اینباره ضروری می دانم.

 

صرف نظر از اجرای مجری و حاشیه هایی که معمولا"‌ اینگونه برنامه ها دارند ، شخصا"‌ اجرای چنین فعالیت هایی  را البته در کاشان با رعایت یکسری نکات بسیار ظریف از جهات مختلف مناسب ،‌ لازم و ضروری  می دانم و آنها که با نظر بنده مخالف هستند می توانند حداقل برای یکبار در اینگونه مجالس شرکت نمایند تا به پاسخ سوالات و ابهاماتی که دارند برسند.

 

بهر جهت بخشی از جمعیت شهر ما  (‌ ولو اندک ) ‌که در طی برگزاری این برنامه در آن حضور داشتند بر  اساس علاقه ای که به موسیقی دارند به نوعی به یکی از نیازهای خود پاسخ گفته اند و لذا نباید این عده و دیگران را از این حق اجتماعی و شهروندی محروم کرد چرا که تاکنون هیچ گروه کنسرتی نتوانسته به راحتی در کاشان برنامه اجرا کند . ما در ایران زندگی می کنیم و نمی توانیم شاهد تفسیر قانون به شکل و شیوه خود باشیم . موسیقی در ایران جایگاهی قانونی دارد و لذا نمی توان بدون توجه به قوانینی که در مورد موسیقی پیش بینی شده برنامه اجرا کرد و باز به همین دلیل نمی توان به برنامه ای که دارای مجوز قانونی برای اجراست ایراد گرفت .

 

اما برگزاری این کنسرت در کاشان که دارای مجوز رسمی و قانونی از وزارت ارشاد بوده  به همین سادگی ها نیز نبوده  . از یک سو  مشکلات و موانع متعددی از سوی برخی دستگاههای دولتی وجود داشته و شرط و شروط آنان برای اجرای برنامه و از سوی دیگر جذب منابع مالی جهت تامین هزینه های کنسرت از مهمترین مشکلات بوده که این تیم که تحت عنوان "  سیلک  " فعالیت می کنند با آن دست و پنجه نرم کرده اند و این بیم وجود دارد تا اینگونه حرکت ها با رسیدن به اینگونه موانع  و مشکلات بطور کلی برای همیشه متوقف شوند ،‌لذا بهتر است سازمانهای متولی به اینگونه فعالیت ها توجه نموده و زمینه گسترش این نوع حرکت ها را فراهم نمایند.

 

آنچه مطرح شد نشان می دهد هنرمندان ما در کاشان برای عرضه توانایی های خود دچار مظلومیت هستند و استقبال فراوان قشر جوان  نشانه اشتیاق بخش قابل توجهی از شهروندان کاشانی است .

در مجموع و به اعتقاد بنده این گروه می تواند با مدیریت و برنامه ریزی مناسب و برخورداری از پشتیبانی های لازم در داخل و خارج از کشور  چهره ای زیباتر از هنرمندان موسیقی ما نشان دهد.

گفتنی است آلبوم این گروه تحت عنوان "‌ سرزمین بی همتا "‌ از طریق شرکت آوای همایون منتشر و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه شده است.

/ 1 نظر / 10 بازدید
شهروند کاشانی

بله به امید حمایت بیشتر.......[لبخند]