اهمال نکنیم ؟!!!

بزرگترهای ما بهتر به یاد دارند که  سابق بر این اگر عالمی از علمای دین نسبت به مطلبی احساس خطر می کردند ، آن موضوع را با عامه مردم در میان می گذاشتند ،  چون مردم بر این اعتقاد بودند که علما و فقها در زمان غیبت ، جانشینان پیامبر اکرم (ص) هستند و به نمایندگی از آن حضرت حکم خدا را برای مردم بیان می کنند ، به همین واسطه جایگاه آنان در میان مردم و مسئولین به شکلی بود که اعتراض و اعلام خطر آنان نسبت به موضوعی موجب التهاب و تحول در سراسر شهر و شهروندان  جامعه می شد و به همین واسطه مسئولین برای رفع گلایه آن روحانی و فقیه محترم شهر آنچنان دست و پای خود را گم می کردند و با سراسیمگی دور هم جمع می شدند تا بالاخره با اتخاذ تدابیر لازم رضایت عالم شهر و به تبع آن مردم و پیروان ایشان را حاصل نمایند.

اکنون که یک روحانی عالیقدر ، آنهم در کسوت نمایندگی ولی فقیه ، انگشت اشاره خود را به سوی موضوعی نشانه رفته اند که تقریباً همه جمعیت شهر به نحوی با آن درگیرند ، ظاهراً حساسیت آنهایی که باید ، به غلیان در نیامده و با خیالی آسوده برجای خود نشسته اند .

هر چند امام جمعه محترم رعایت اخلاق جامعه را نموده اند و اشاره ای به مصادیق نکرده اند ، ولی قطعاً مسئولین بخوبی از وضعیت برخی محیط های اداری مطلعند .

شکی نیست که همه می دانند مخلوط شدن زن و مرد با این شدت و  حدت در این یکی دو دهه اخیر ترویج شده است و روز به روز شاهد جلوه های جدید تر و مفتضح تری از آنها هستیم و آنقدر قبح این مخلوط شدن ها و گفتگوهای مشابه خواهر برادری از بین رفته و عادی شده که از یک سو متدینین جامعه نیز درباره آن حساسیت نشان نمی دهند و از سوی دیگر ممکن است سخن گفتن پیرامون این قضیه گلایه و دلخوری خیلی ها را برانگیزد.

بهرحال ماجرای اختلاط زن و مرد در جامعه ما تبدیل به قصه پر غصه ای شده است که اگر مردان با غیرت ما از غم و غصه  دق کنند و بمیرند ، حق دارند.

گرچه زنان جامعه ما مخصوصاً اکثریت آنانی که هم اکنون در محیط های اداری فعالیت می کنند از زنان مومنه ، محجبه و عفیفه هستند ، اما چه تضمینی وجود دارد که حتی فرزندان ما نیز در آینده مقهور فرهنگ رایج نگردند و مجبور باشند در فضایی زندگی کنند که قبح حریم های بین زنان و مردان نامحرم از بین رفته باشد .

بنابر این انتظار مردم جامعه اینست که مسئولین ما در مقابل اعلام خطر امام جمعه محترم شهرمان ، از خود حساسیت و واکنش سریع نشان داده و برای رفع خطر از نوامیس خانواده ها و حتی مصونیت زن و فرزندان خود تدابیر فوری اتخاذ نمایند.

پیشنهاد :

بنظر می رسد معاون محترم سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشان به واسطه وظیفه و مسئولیت و به تبع آن ابزارهای قانونی که فعلاً  در دست دارد ، از همه نسبت به   پیگیری موضوع سزاوارتر است .

لذا بایستی اضطراراً  کمیته ای تشکیل داده و  با حضور همه عوامل و دستگاههای ذیربط در شهرستان در رفع مشکل تدابیری اتخاذ نمایند  ، از جمله کار تحقیق و پژوهش و چاره اندیشی توسط دانشگاهها برای برون رفت از این معضل مهم اجتماعی ، اجبار مدیران دستگاهها در جهت تفکیک و جدا سازی محیط فعالیت زنان و مردان ، الزام حراست ها و بازرسی ها بر نحوه تعامل و اختلاط دو جنسیت ، اعزام افراد مبلغ به ادارات برای توجیه و آگاه سازی پرسنل از خطرات پیش روی آنها ، و خلاصه راهکارهای مناسب و مدبرانه که می تواند نسبت به شیوع بیشتر فرهنگ اختلاط در ادارات حالت بازدارندگی ایجاد نماید .

البته برای اجرا نمودن نقطه نظرات حضرت آیت الله نمازی  اولاً  باید ملاحظه کرامت و احترام آنان را نمود ثانیاً در این بین  اعمال هرگونه خشونت و نامهربانی بدون شک نتیجه معکوس خواهد داشت ثالثاً صدور دستورالعمل برای ادارات یک موضوع است ولی پیگیری برای تحقق آنها مهمتر است .

امید است خداوند همه ما را در انجام وظایفی که در قبال رهنمودها و دستورات علمای دین داریم موفق نماید.

مهدی گرگ پور

 

/ 1 نظر / 16 بازدید
بزرگترین وبلاگ فارسی

[گل][گل][گل]بزرگترین وبلاگ فارسی[گل][گل][گل] سلام به تو دوست عزیز اومدم به وبم دعوتت کنم[پلک] بیا بهم سر بزن[لبخند] اگه با تبادل لینک مواقی منو با اسم (بزرگترین وبلاگ فارسی) لینک کن بعد خبرم کن تا لینکت کنم[خداحافظ]