این روزها در کاشان (2)

 برای همین با اینکه عمدتاً در کاشانم اما درباره خرمشهر و مسائلش می نویسم ، چون به نوشتن درباره خرمشهر اعتقاد دارم . به واسطه کارهای اداری و چند نسبت فامیلی و خاطراتی که از زمان دفاع مقدس در خرمشهر دارم به این شهر رفت و آمد دارم . زاده خرمشهر نیستم . اما خرمشهر را دوست دارم . به خرمشهر بعد از جنگ و مردمش خیلی ظلم شده که یکی از آنها سوء مدیریت در برنامه ریزی ، بازسازی و عمران و آبادانی  بعد از جنگ  است که متاسفانه هنوز  ادامه داره و دود این به چشم کسی نمی رود جز مردم خونگرم و نجیب و جنگزده خرمشهر ....خوب که نگاه کنی  ماشالله   این سوءمدیریت و فرصت سوزی و .....همه جا خودشو نشون می ده ، در  کاشان خودمان هم که دیگر صل علی ا .....البته اگه بخوام وضعیت کاشان را با خرمشهر ، شهری که قبل از جنگ بزرگترین بندر تجاری ایران لقب داشت و اکنون چیزی جز خرابی و ویرانی و بیکاری و... در آن نمی بینی مقایسه کنم ، باید بگویم حداقل کاشان از نظر امکانات و بودجه و ...چیزی کم ندارد و وضعیت عمران و آبادانی در کاشان به مراتب و از هر لحاظ از خرمشهر بهتر است و تنها این دو شهر در یک نقطه وجه اشتراک دارند . عدم همدلی مسئولین شهر برای توسعه و عمران و برنامه ریزی برای آینده شهر و فرار نخبگان و صاحبنظران از شهر به واسطه عدم حمایت و پذیرش این عده توسط عده ای که در حال حاضر از صاحبان قدرت بشمار می آیند.

بگذریم ، در این چند روزه مرتب به سایت ها و وبلاگهای دوستان و کسانی که درباره کاشان و اطراف مطلب می نویسند سری میزنم تا ببینم در کاشان چه خبر است. وبلاگ بسیاری از دوستانی که از حداقل یک سال پیش تاکنون صاحب وبلاگ بوده اند به روز نیست و اکثر مطالبی که مخصوصاً در وبلاگهای تازه راه اندازی شده و مرتبط با کاشان و آران و بیدگل دیده ام ، درباره انتخابات مجلس بوده و چیزی که در این وبلاگ ها مشاهده می شود اینست که فضای جر و  بحث در اینخصوص بین طرفداران نامزدهای انتخابات مجلس بسیار داغ است و همه روزه بر تعداد این سایت و  وبلاگ ها که در جهت حمایت از فردی خاص راه اندازی می گردد ، اضافه میشود .

 من شخصاً به بسیاری از مطالب و نظرات ضد و نقیضی که مخصوصاً در فضای مجازی در وبلاگ ها مطرح می شود  ، اعتقادی ندارم و دلیل آن نامشخص بودن یا به عبارتی دیگر نامعتبر بودن هویت  نویسنده است . در اینگونه فضاها ممکن که نه ،  یقیناً خیلی ها می توانند به نام من و شما یا فرد معروف و مشهور دیگری اقدام به درج نظری بکنند که اساساً با روحیات دارنده نام واقعی آن نظر در تضاد می باشد و این موضوعی است که باعث گمراهی افراد تازه وارد به دنیای مجازی و ترویج شایعات متعددی در سطح منطقه می گردد.

بین خیلی از وبلاگ نویسان سیاسی ، اجتماعی منطقه  ،  وبلاگ " جوان کویر " یکی از وبلاگ های قدیمی و پر سر و صداست که در حال حاضر بیشتر بحث های منتشره در آن به انتخابات مجلس ربط دارد و هر کسی با هر اسم و سلیقه ای نظری می نویسد و اشخاص دیگر با رد یا تائید نظر بقیه افراد ، دامنه بحث و گفتگو را وسیع تر می نمایند .

نکته دیگری که در بسیاری از این مباحث به چشم میخورد وجود بداخلاقی است . برخی از کاربران با استفاده از کلمات زشت و درج مطالب زننده و مختلف اقدام به اتهام زنی یا به قول خود افشاگری می نمایند و البته این نکته ای  است که کاربران واقعی و منطقی به دلیل آشنایی قبلی با اینگونه موارد ، اعتماد و اعتباری برای نویسنده چنین مطالبی قائل نیستند  و به نظر می رسد اینگونه موارد نتیجه ای معکوس برای نگارنده آن در پی دارد . این یادداشت و قسمتهای بعدی که در روزهای آینده اضافه و منتشر خواهد شد مروری است بر اطلاعات و اخبار انتخابات در منطقه کاشان و آران و بیدگل. آشنایی من با مقوله انتخابات در کاشان در دهه شصت و حدود سال 65 به بعد می باشد . بیاد دارم آنموقع  انتخابات مجلس بود و مهندس جمالی یکی از نامزدهای انتخابات بود  که موفق به کسب بالاترین آرای مردم منطقه شد . بعد از آن رقابت های انتخاباتی مجلس ششم تا هشتم را نیز بیاد دارم .

و اما  با شروع ثبت نام از نامردهای انتخابات مجلس نهم 24 نفر شامل   21 آقا و 3 خانم داوطلب نمایندگی مردم کاشان و آران و بیدگل شدند . فهرست این داوطلبان که در اواخر دی ماه منتشر شده  بدین شرح است :

1-  علیرضا فیروزیان

2- حجت الاسلام سبحانی نسب

3- دکتر حسن فدایی

4- جانباز شاهمیری

5- دکتر صدیفیان

6- علی اصغر گرانمایه پور

7- مصطفی معینی آرانی

8- دکتر قائمی نژاد

9- دکتر قدیری ابیانه

10- خانم کریمیان

11- طاهری زاده

12- دکتر عباسی مقدم

13- احمد پیروزمند

14- حسین فخره

15- رضا موحدی

16- محمد دانشمند

17- سرتیپ منصوری آرانی

18- محسن کاکلی

19- جعفر فتوت

20- زهرا جهانگیر

21- احسان کاظمی

22- احمد جهاناب

23- زهرا روحی

24- علی هاشمی طاهری

انتخابات آینده ، فرصت مهم و غیرقابل تجدیدی برای آینده شهر و توسعه و عمران است تا در آن به کسی که شایستگی های لازم را دارد اعتماد کنیم و به او وکالت دهیم تا از عهده نمایندگی ما در مجلس کشور بر آید ، مجلسی که سایر هموطنانمان نیز با اختیار و نظر آزاد خود در آن ،  اشخاصی  را  بعنوان وکیل انتخاب کرده اند و لذا از اینجا به بعد کمی جدی تر می خواهم درباره انتخابات مجلس نهم بنویسم و نظراتم را مطرح نمایم .

اصلح را برگزینیم :

ضمن احترام به همه افراد فوق ، اسامی افراد شاخص (منظور افرادی که است که علاوه بر دارا بودن سابقه مدیریتی ،  از شهرت اجتماعی بالاتری نسبت به بقیه  در منطقه برخوردارند و درحال حاضر اسامی آنان در منطقه مطرح و به اعتقاد بنده بالاتر  از یک هزار  رای بدست خواهند آورد ) بدین شرح است . ( ترتیب اسامی بدون هیچگونه طرفداری از اشخاص است)

1- حسن فدایی 

2- علی اصغر گرانمایه پور 

3- حسن قدیری ابیانه

4- عباسعلی منصوری آرانی

5- علی هاشمی طاهری

6- حمید قائمی نژاد

7 – مصطفی عباسی مقدم

8 – غلامحسین صدیفیان

9 – مصطفی معینی آرانی

و از این تعداد به اعتقاد بنده اگر افرادی که مهر عدم احراز و صلاحیت توسط هیات اجرایی و شورای نگهبان در شهرستان  و مرکز استان به پرونده آنان خورده است ، بتوانند با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه تهران ، از شورای نگهبان در تهران تائیدیه بگیرند ، ترتیب رقابت در بین این 5 نفر خواهد بود که هر کدام حداقل بالای 4هزار رای خواهند داشت و البته هر چه  به زمان برگزاری انتخابات نزدیک تر بشویم ، ترتیب آراء دستخوش تغییر و تحولات مسائل گوناگونی خواهد شد.

حسن فدایی  /  علی اصغر گرانمایه پور   /  حسن قدیری ابیانه /  منصوری آرانی / علی هاشمی طاهری

صرف نظر از اطلاعات و اخبار و همچنین شایعاتی که از چند هفته پیش تاکنون  در ارتباط با صلاحیت و رد صلاحیت افراد در منطقه وجود دارد و تا اعلام نظر نهایی شورای نگهبان چیزی بعنوان احراز و تائید صلاحیت حتی برای تائید شدگان قطعی نیست ، برای اینکه بتوانیم از هم اکنون اقبال عمومی نامزدها در منطقه و میزان آراء احتمالی نامزدهای برتر  را بررسی نمائیم ، بد نیست به  میزان آراء و نتایج دوره قبل انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل و اسامی 12 نفر اول نگاهی بیاندازیم :

افراد واجد شرایط در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در منطقه کاشان و آران و بیدگل  277هزار نفر

مجموع آراء ماخوذه در دوره قبل  134هزار و 976 برگه (حدود48%افراد واجد شرایط)

آراء صحیح  123 هزار 419 برگه رای

آرا باطله ماخوذه ۱۱ هزارو ۵۱۵ و برگه های

رای باطله غیر ماخوذه 180 برگ

نتیجه آراء انتخابات مجلس هشتم :

1- اصغرگرانمایه پور فرزند عباس 44762 رای

2- دکترمحمد زارع جوشقانی فرزند تقی 27666 رای

3- حسن فدایی فرزند علی 17160رای

4 - ابراهیم تفرشی فرزند تقی 14464رای

5- مجتبی شریعتی نیاسر فرزند آقامهدی 7395 رای

6 - رمضانعلی آقابیگی آرانی فرزند حسین 2377 رای

7 - احسان رجب زاده فرزند غلامعلی 1693 رای

8 - مهدی شادنوش فرزند نصرت اله 1224 رای

9 - محمد متوسلی آرانی فرزند حبیب 1005 رای

10 - حسین ناظم الریا فرزند آقاجواد 1004 رای

11 - بهروز ستاری فرزند اسفندیار850 رای

12 - محمدرضا فیرروزیان فرزند احمد 507 رای

با نگاهی دقیق تر به این آمار و ارقام و اینکه در انتخابات آینده ، حداقل تعداد افراد واجد شرایط بالغ بر 300هزار نفر خواهند بود و باز با احتمال اینکه میزان مشارکت مردم حداقل 50% خواهد بود ، باید مشارکت  150هزار نفر از مردم منطقه را در انتخابات مجلس نهم شاهد باشیم .

اما تقسیم این آراء میان نامزدهای انتخاباتی به چه شکل خواهد بود ؟

در این دوره از انتخابات ، معادلات و احتمالات از نتیجه آراء چه می گویند ؟

حامیان هر کدام از این نامزدها چه کسانی هستند ؟

برنده  اول و دوم این رقابت انتخاباتی چه کسانی هستند؟

آیا انتخابات به مرحله دوم کشیده خواهد شد؟

آیا احزاب و گروههای سیاسی کشور و منطقه در نتیجه انتخابات کاشان موثر خواهند بود؟

انگیزه مهندس گرانمایه برای حضور در انتخابات دوره نهم مجلس چیست؟

آیا مهندس گرانمایه از عهده وظایف نمایندگی مردم کاشان و آران و بیدگل در دوره های هفتم و هشتم بر آمده است؟

آیا مردم کاشان  و آران و بیدگل نظامیان بازنشسته اعتماد خواهند کرد؟

شانس و اقبال دکتر قدیری ابیانه برای بدست آوردن نتیجه انتخابات مجلس نهم در کاشان و آران و بیدگل چقدر است ؟

انگیزه هیئت اجرایی و شورای نگهبان از رد صلاحیت  دکتر حسن فدایی  و تیمسار منصوری آرانی چه بوده است ؟

آیا حضور نامزدی از شهرستان آران و بیدگل نتیجه انتخابات را دستخوش تغییر خواهد کرد؟

شانس  آقایان معینی و منصوری نامزدهای مورد حمایت مردم در آران و بیدگل برای انتخاب چقدر است ؟

آقای حمید قائمی نژاد با چه انگیزه ای پا به میدان رقابت های انتخاباتی مجلس گذاشته است ؟

آیا علی هاشمی طاهری رقیب جدی مهندس گرانمایه است ؟

و دهها سوال دیگر که می توان با بررسی سوابق و تجربیات هر کدام از نامزدها و مقایسه آن  و نظراتی که همشهریانمان در  مورد آنان دارند به پاسخ آن دست یافت .

ادامه دارد ....................

/ 8 نظر / 244 بازدید
irano2

به منم سر بزن [گل]

امیر

دوست عزیزم سلام. من مدت زیادی هست که از طریق بلاگم ، موسیقی رو به صورت رایگان درس میدم از اول اسفند ماه هم کلاس های جدید تئوری موسیقی با مراحل بسیار ساده و یادگیری آسان شروع میشه. برای یاد گرفتن همه ی سازها تئوری لازم و ضروریه. اگه دوست داشتی سریع بیا و به جمع ما بپیوند. منتظرم. بای ;)

hamid

با سلام ممنون از مطالبتون. به سایت ما هم سر بزنید.

معرفي وبلاگي درباره انتخابات کاشان

sopor.blogfa.com وبلاگ ( از خواب گران خيز ) درباره انتخابات کاشان

به نظرم فدایی دارای بیشترین محبوبیته اما اگر مردم زیاد شرکت نکنن معلوم نیست چی به سر صندوقها بیاد

آشنایی در همین نزدیکی

آقا مهد عزیز لینک شما در وبلاگ از خواب گران خیز ثبت شد ممنون از شما ،

یکی جواب بده

بنده چند سوال از جناب مجلسی دارم ولی چون میدانم وبلاگهای حامی ایشان سانسور افکار عمومی را بشدت در جهت پیشبرد اهداف خود اعمال مینمایند مجبور شدم در اینجا مطرح نمایم . 1. ایشان همه جا پر کرده اند که سایپا را بنده به کاشان آورده ام .اما اسنادی در دست است که نشان میدهد توافق اولیه ی این طرح عظیم در زمان حضور حضرت آیت الله معظم یثربی در کاشان و وزارت مهندس محلوجی و وکالت مهندس جمالی با طرف خودروساز با اهداء زمین حاضر سایپا به ایشان امضا گردیده است پس چگونه ایشان همچون ادعایی میکنند؟ 2.همگان مطلعند که از ابتدای دوره ی ریاست جمهوری نهم ایشان یکی از منتقدین دولت بوده اند .حتی اخیرا طرح سوال از ریس جمهور را نیز امضا کرده بودند . ولی چگونه شد که یکباره با یک حرکت ژیمناستیکی یکصدوهشتاد درجه تغییر جهت داده امضاء خود را پس گرفته و یکی از حامیان ایشان شدند ؟ آیا برای این نبوده که حمایت گروهی که منتصب به اطرافیان ایشان است را به خود جلب نمایند؟ آیا در پس پرده با آنها توافقی انجام داده اند؟ 3.ایشان مدعی شده اند که اولویت اولشان حذف بیکاری در منطقه است . اما آیا بیکار شدگان کارخانجات نساجی را جزو بیکار حساب نمی آورند ؟ 4.با د

جمشید کاشان نقد جدیدی منتشر خواهد کرد http://kashanian.blogfa.com/post/33