اطلاع رسانی با چاشنی خلاف قانون !!!

چندین سال است نشریه ای با صرف هزینه های سنگین و مطالب نسبتاً تخصصی ، تحت عنوان سیمای شهر توسط روابط عمومی شهرداری کاشان منتشر و در سطح وسیعی منتشر می شود  که البته می بایست انتشار آن تابع قانون و آئین نامه انتشار نشریات داخلی سازمانها و ادارات و با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد که متاسفانه اینچنین نیست . بعبارتی انتشار این نشریه تحت عنوان ماهنامه  داخلی شهرداری کاشان در حال حاضر غیرقانونی و طبعاً  انتشار  ویژه نامه بهمن 88 شماره 46 که با عنوان ویژه نامه کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر شهرستان کاشان بوده و مطالب و صفحات آن  کوچکترین ارتباطی با شهرداری و فعالیت های آن ندارد صرف نظر از میزان هزینه های آن از انجام یک خلاف قانون دیگر حکایت می کند .

 به سهم خود از همه افراد و دستگاهها و سازمانهایی که تلاش خود را برای عمران و آبادانی شهر به کار می گیرند و نتیجه تلاش های خود را از طریق رسانه ها به اطلاع عموم می رسانند تقدیر و تشکر می کنم ، اما انتشار سرمقاله ای در این مجموعه به قلم آقای رضوان نژاد معاون سیاسی فرمانداری کاشان ،  درج مصاحبه فرماندار و نماینده مردم در مجلس ، انتشار فعالیت های ستاد نماز جمعه ، انعکاس اخبار مربوط به افتتاح پروژه های مخابراتی و برق رسانی و مسابقات تربیت بدنی و ... ، چاپ فرم مسابقه تحت عنوان مصباح فجر ، انعکاس فعالیت های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، انتشار فعالیت های سازمانهایی چون اداره راه و ترابری ، بنیاد مسکن ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پزشکی کاشان و ..... در ماهنامه داخلی شهرداری کاشان جای تعجب ندارد ؟!

در اینکه انعکاس فعالیت و خدمات سازمانها و دستگاههای دولتی در کاشان برای شهروندان آن با خلاء اطلاع رسانی به دلیل نبود امکانات مناسب همراه است شکی نیست ، اما بهتر نبود این مجموعه که حاصل تلاش ارزنده و دسته جمعی اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر بوده ، توسط یکی از نشریات مجوز دار داخلی شهرستان و یا اصلاً بدون وابستگی به هیچ سازمان و ارگانی  تنها با نام ستاد دهه فجر کاشان منتشر می شد تا شائبه و ابهامی در مورد آن بوجود نیاید؟

در پایان از فرصت استفاده نموده از زحمات دست اندرکاران ستاد دهه فجر کاشان و حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن سپاسگزاری می نمایم .

/ 0 نظر / 15 بازدید