اعترافات یک وبلاگنویس بی دل و دماغ !!!!

یکی از کارهای روزانه بنده علاوه بر مرور بسیاری از سایت های خبری  و تحلیلی ، سرکشی به وبلاگ بسیاری از دوستان و اطرافیان است که آنها نیز دست کمی از بنده ندارند.

بهر جهت این موضوع را مطرح کردم که بگویم سوژه و مطلب برای نوشتن بوده اما فرصت و انگیزه لازم ....!

اما در سالجاری تصمیم دارم حداقل ماهی یکبار یک پست ایجاد کنم و درباره موضوعاتی  که احساس می کنم باید مطلبی بنویسم نظراتم را منعکس خواهم کرد.

و اما ....

 

انتخابات دهم

انتخابات دهم  ریاست جمهوری  یکی از مهمترین بحث های سیاسی داخلی است . اینکه چه کسانی بصورت قطعی از جمله مردان و زنان  ( ! )  میدان مبارزه تبلیغاتی و انتخاباتی خواهند بود تا مدتی دیگر مشخص خواهد شد .

اما در این میان در کاشان نیز این موضوع نقل محافل خصوصی و عمومی و کوچه بازار است و هر کسی به نوعی آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. پیامک های مختلفی نیز در اینخصوص مبادله می شود که هر کدام به نوعی طنز و کنایه و .... می باشد.

موضوعی که به نظر شخصی ام باید به آن اشاره نمایم   تحرک گروهای سیاسی و جناحی در کاشان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است .

با توجه به حضور قطعی رئیس جمهور فعلی در انتخابات دهم نیازی به توضیح در مورد هواداران و تحرکات آنان در کاشان نیست چرا که این افراد با استفاده از ابزارهای تبلیغی که در اختیار دارند از چند سال قبل تکلیف و برنامه خود را جهت حضور جدی و سازماندهی شده  در کارزار تبلیغاتی و رقابت های انتخابات دهم مشخص کرده اند.

در این میان با عنایت به انصراف آقای خاتمی و با توجه به حضور جدی آقایان  کروبی و میر حسین موسوی هر کدام از ایشان و از مدتها قبل در تهران مشغول مذاکرات و رایزنی های متعدد برای یارگیری در میان گروهای چندگانه اصلاح طلبان می باشند که بنظر می رسد اگر تصمیمی برای اجماع نداشته باشند حداقل آقای کروبی در رقابت ها و در دور اول با مشکل مواجه خواهند شد .

بسیاری از گروههای چندگانه اصولگرا نیز تاکنون چراغ خاموش در حال حرکتند و منتظر تصمیم نهایی رهبران برای معرفی گزینه اصلی اصولگرایان می باشند ، چرا که آقای احمدی نژاد نتوانسته در طی چند سال گذشته نظرات آنان را تامین نماید و لذا بعید بنظر می رسد آقای احمدی نژاد گزینه اصولگرایان باشد.

محسن رضایی ، محمدباقر قالیباف و علی لاریجانی از جمله افرادی هستند که ممکن است در آخرین ساعات بعنوان نامزد اصلی اصولگرایان معرفی شوند .

و اما تحلیل دیگری نیز وجود دارد که با توجه به مذاکراتی که طی روزهای اخیر توسط میرحسین موسوی با بسیاری از بزرگان از جمله مراجع تقلید و شخصیت های سیاسی تاثیرگذار از جمله آقای هاشمی رفسنجانی صورت گرفته ممکن است بسیاری از گروههای اصولگرا نیز میرحسین موسوی را بعنوان گزینه خود معرفی نمایند که در این صورت راستی های سنتی کاشان برای وی در کاشان فعالیت خواهند نمود.

در مجموع احساس می کنم این دوره از انتخابات در فضایی مملو از رقابت های شدید تبلیغاتی همراه با بازار داغ شایعات و البته تخلفات رایج در هر انتخابات و به احتمال زیاد در دو مرحله برگزار خواهد شد .

 

رابطه با آمریکا....

پیام تبریک رئیس جمهور آمریکا به رهبران و ملت ایران بمناسبت  عید نوروز اگر چه با بایکوت خبری رسانه ملی همراه بود اما این سخنان در تعطیلات نوروزی در سایت ها و وبلاگ ها و بعد از تعطیلات  نیز در بسیاری از مطبوعات منعکس شد .

سخنان اوباما   که دارای نکات سفید ،  سیاه و خاکستری زیادی بود با واکنش به موقع رهبر معظم انقلاب مواجه شد و ایشان در جواب برقراری رابطه با آمریکا را مشروط به برداشتن گام های عملی و مثبت توسط  دولت آمریکا دانستند و بنظرم به این شکل آب پاکی روی دست سایر مسولان ایرانی که ممکن بود هر کدام  نظری متفاوت در اینخصوص داشته باشند ریخته شد .  در این مدت  عده ای که در داخل و خارج از ایران طی 30 سال گذشته نان اختلاف ایران و آمریکا را می خورده اند به اشکال مختلف نگرانی خود را بروز داده اند.

شخصا" اعتقاد دارم در این موقعیت برقراری رابطه ایران و آمریکا اگر در چارچوب احترام متقابل و حفظ منافع دو طرف باشد بسیار ضروری و مهم است که باید بطور جدی به آن توجه کرد ، البته آمریکا باید حسن نیت خود را در این میان با برداشتن تحریم ها ی اقتصادی و تجاری و رفع توقیف دارایی های ایران نشان دهد و ایران نیز بطور قاطع به نگرانی های آمریکا پاسخ دهد.

 

 نان در کاشان

سال گذشته همایشی در مورد نان در کاشان برگزار شد و انتظار این بود که در وضعیت نان به ویژه در زمینه کیفیت آن تغییری حاصل شود که متاسفانه تاکنون هیچگونه نتیجه ای حاصل نشده است .

وضعیت کیفیت نان سفید در کاشان بطور کلی اسفناک است  و بعضا" نانوایی های  سنگک نیز در مورد قیمت با وضعیتی نابهنجاری اقدام به عرضه نان می کنند و در واقع هر نانوایی به شیوه خود رفتار می کند .

 

کرایه تاکسی ها و آژانس تاکسی سرویس

در مسیر درب عطاء 15خرداد کرایه مصوب تاکسیرانی 65تومان است که معلوم نیست عده زیادی از تاکسی داران چگونه خواهند توانست خود را از زیر دین (حق الناس) 10 تومانی که بدلیل پول خرد نداشتن اضافه از مسافر می گیرند ، در آورند.

تاکسی سرویس ها نیز دست کمی از تاکسی داران ندارند و هر کدام سلیقه ای کرایه دریافت می کنند.

بنظر می رسد تاکسی متر نیاز ضروری تاکسی و آژانس های کاشان می باشد.

 

سد معبر و پارک ماشین و موتور در پیاده روهای کاشان

این معضل قدیمی تاکنون نتوانسته از کاشان رخت بربندد و به نظر می رسد نه شهرداری و نه راهنمایی و رانندگی قاطعیت لازم و عزم جدی برای مقابله با این منظره زشتی که همه روزه در پیاده روهای کاشان می بینیم  را ندارند.

 

تنها نشریه محلی کاشان در آستانه تعطیلی است 

تا سال گذشته که بعضا" شاهد چاپ نامنظم ماهنامه هدهد و طوبی و ژرفا بودیم و  ماههاست  چشممان به جمال آنان روشن نشده و عملا" این تعداد نشریه محلی بدلیل مشکلات و فقدان منابع مالی تعطیل گردیده اند  ، خبر می رسد که آرمان نیز درصورتی که از حمایت های لازم توسط دستگاههای ذیربط بهرمند نگردد در آستانه تعطیلی قرار خواهد گرفت و عملا" هیچ نشریه محلی در شهر وجود نخواهد داشت .

چاپ انواع ویژه نامه های تجاری توسط دفاتر نمایندگی برخی نشریات و انواع آگهی نامه های صرفا" تبلیغاتی  باعث شده که حق نشریات محلی در این زمینه ضایع شود . آگهی تنها منبع تامین مالی نشریات است که اینهم در کاشان توسط همکاران مطبوعاتی که در دفاتر نمایندگی جرایدکثیرانتشار فعالیت دارند به اشکال مختلف در ویژه نامه های تشریفاتی و فرمایشی ( ! )  به چاپ می رسد . سازمانهای دولتی کاشان نیز آگهی های خود را از طریق دفاتر نمایندگی نشریات در جرایدکثیرالانتشار به چاپ می رسانند .

البته عوامل دیگری در تعطیلی نشریات محلی نقش دارند که در این پست ضرورتی به مطرح نمودن آن نمی بینم .

بی مهری در طرح مسکن مهر

بعد از مصاحبه های مسئولین در خصوص اجرای طرح مسکن مهر و پیشرفت طرح  ، اخذ وام ،  تسهیلات بانکی و ... که با تبلیغات بسیاری همراه بود خبر می رسد که دست اندرکاران این طرح در کاشان بصورت سلیقه ای و ناهماهنگ و غیرشفاف اقدام به فعالیت نموده اند که یکی از دستاوردهای اینگونه فعالیت در شرکت های مورد اشاره  انصراف تعداد بسیار زیادی از افرادی بوده که در این طرح به امید خانه دار شدن ثبت نام نموده اند.

در این میان ظاهرا" به توصیه اداره تعاون شهرستان شرکت های تعاونی مسکن مهر اقدام به تاسیس مجموعه ای تحت عنوان اتحادیه تعاونی های مسکن مهر نموده اند . با توجه به اینکه بنده تاکنون اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نکرده ام بحث و بررسی در مورد فعالیت شرکت های فوق و عملکرد آنان را به آینده موکول می نمایم .  

 

/ 7 نظر / 12 بازدید
همشهری .... م.گ

واقعا" به مسائل مهمی اشاره کردین بخصوص مساله نان و کرایه تاکسی و سد معبر! که تقریبا" هر روز شاهد و ناظر آن هستیم. خدا میدونه کی (چه کسی) و کی (چه موقع) این مشکلات حل میشه یا اصلا" حل میشه؟!!

عدالت طلب

اجراي برنامه‌هاي از پيش طراحي شده به مناسبت ...؟! اگر در عصر غيبت، اداره امور جامعه مسليمن بدست فقهاي عطيم الشأن شيعه است پس نحوه برخورد با فرمايشات آنها براي مومنين موضوع امتحان مي‌باشد.ولي متأسفانه ديده مي‌شود برخي از افراد، برنامه‌هاي از پيش طراحي شده خود را به مناسبت فرمايشات رهبر انقلاب اجرا مي‌كنند. متن کامل مقاله در وبلاگ موجود می باشد. لینک مقاله http://edalattalabir.blogfa.com/post-82.aspx منتظر نظر مبارک شما در رابطه با مقاله هستم با تشکر عدالت طلب

مدیریت سایت کی آشیان

به سراغ من اگر مي‌آييد، نرم و آهسته بياييد، مبادا كه ترك بردارد چيني نازك تنهايي من. سلام. حرکتی کوچک برای پاسداشت مشهورترین شاعر معاصر شهرمان سهراب سپهری آغاز شده. شما نیز با صرف اندکی وقت سهیم باشید. برای اطلاع از جزئیات مراجعه کنید به : http://www.keyashiyan.com/page-3.html

مجمع وبلاگ نویسان کاشانی

سلام وبلاگ مجمع با موضوع نقد وبلاگ جناب آقای غسال خان به روز شد. از شما دعوت می کنیم در نقد این وبلاگ ما رو همراهی کنید با تشکر

فانوس

البته دوستمون زیاد تند داره می ره به این شوری شور هم نیست من قصد طرف داری ندارم ولی تا اشخاص فرصت طلب و نفوذی در نظام مثل اصغر شقایقی هستند و با گل کردن آب قصد دارند به مقصود خود برسند همین مشکلات هست . همین شما قطعا از زمین های بسیج گرفته اید . قطعا در مانور جدید اسم نویسی زمین شرکت کرده اید . قطعا گونی سیب زمینی هم گرفته اید . همینها دهن آدم رو می بنده تا این شخص در بازی شترنجی که چند سالی هست راه انداخته با مسخره کردن مردم شهید پرور کاشان و دوباره تشخیص داده که باید شهردار را برداشت چرا که لیست بلند بالائی که داده بود شهردار عمل نکرده و حالا باید دوباره استیضاح بشه حتما تنها کسی که لیاقت شهردار شدن را داره کسی نیست جز اصغر شقایقی باید بگم سوابق ایشان در سند دار کردن زمین های ابوزید آباد و نیاسر و نوش آباد بسیار درخشانه و همه این رو میدانند . و نمی توان با پنهان شدن پشت پیکر شهدا و جانبازان آن را نادیده گرفت

سایت طاووس بهشت

تمام مقصد ما مكتب ماست (امام خميني(ره)) سايت طاووس بهشت آماده ي تبادل لينك با شما مي باشد www.tavoosbehesht.ir email:info@ tavoosbehesht.ir