نکته های طلایی از زبان موفق ترین و ثروتمند ترین مدیر فعلی کره زمین

 او هفت اصل مهم را که دانش آموزان در دبیرستان فرا نمی گیرند به شرح زیر نام برد:

 1 - در زندگی همه چیز عادلانه نیست و بهتر است با این حقیقت کنار بیایید .

 

2 - دنیا هیچ ارزشی برای عزت نفس شما قایل نیست . در این دنیا از شما انتظار می رود قبل از اینکه نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید ٬ کار مثبتی انجام دهید .

 

3 - پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام شدن ٬ کسی به شما حقوق فوق العاده زیادی پرداخت نخواهد کرد ٬ به همین ترتیب قبل از آنکه بتوانید به مقام و موقعیت بالاتری برسید ٬ باید برای مقام و مزایایش زحمت بکشید .

 

4 - اگر فکر می کنید آموزگارتان سخت گیر است ٬ در اشتباه هستید ! پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد که رئیس شما سخت گیرتر از آموزگارتان است ! چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد !!!

 

5 - آشپزی در رستوران ها با غرور و شاءن شما تضاد ندارد . پدربزرگ های ما برای این کار اصطلاح دیگری داشتند ٬ از نظر آنها این کار یک فرصت بود .

 

6 - اگر در کارتان موفق نیستید ٬ والدین خود را ملامت نکنید ٬ از نالیدن دست بکشید و از اشتباهات خود درس بگیرید .

 

7 - قبل از آنکه شما متولد بشوید ٬ والدین شما هم جوانان پر شوری بودند و به قدری که اکنون به نظر شما می رسد ٬ ملال آور نبودند .

 

توضیح :

بیل گیتس ( Bill Gates ) ، مؤسس شرکت مایکرو سافت ، با ثروت 51 میلیارد دلاری برای دوازدهمین سال متوالی به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شد . (آمار مربوط به سال ۲۰۰۵ میلادی می باشد .)

پائول آلن ،  شریک گیتس در تاسیس مایکرو سافت ، که این شرکت را ترک کرده است ٬ با ثروت 5/22 میلیارد دلار در مقام سوم ثروتمندترین مرد جهان قرار گرفته است و مایکل دل (18 میلیارد دلار) و لاری الیسون (17 میلیون دلار) در مکان‌های بعدی جای گرفته‌اند .

ثروتمندان آمریکایی در سال‌های گذشته هر روز پولدار تر شده‌اند به طوری که در حال حاضر 400 ثروتمند آمریکایی در حدود 13/1 تریلیون دلار ثروت دارند !

 

 

 

/ 4 نظر / 26 بازدید
شبنورد

ميان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمين تا آسمان است سرگذشت كساني همچون بيل گيتس فقط در كشور ما مثل خواندن داستانهاي تخيلي است وگرنه مثلا در شهر ما چند مدير اصلا نام بيل گيتس را شنيده اند چه رسد به ... راستي درجايي خواندم جناب بيل گيتس ديگر به آن دفتر كاري كه شما عكسش را گذاشته ايد نمي رود و ميگويد وقتش بيشتر از اين ارزش دارد !

محسن سلطانی

سلام و عرض ادب مهربان همدل مطلب مفید و آموزنده ای بود جناب گرگ پور استفاده کردم. با غزلی تازه و یک ربا عی به روزم و مثل همیشه چشم به راه محبت بی نهایتتان هستم. موفق باشید.ارادتمند.یا علی.

نازنین

لطفا مطالب جدید درباره ی بیل گیتس در سایتتون بذارید ممنون