"کاشان در مسیر تشیع" منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، در این کتاب جریان ورود تشیع به کاشان با توجه به عوامل و چهره‌های تأثیرگذار در این منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.

 این کتاب ضمن معرفی  معرفی شخصیتهای سیاسی و مذهبی کاشان گسترش تشیع در این منطقه را تا ابتدای دوره صفویه تبیین کرده ‌است.

کلیات تحقیق، ورود تشیع به کاشان و گسترش تشیع در کاشان عنوان فصلهای این کتاب هستند .

الفاظ و تعبیرها، منابع تاریخ محلی، منابع روایی و شرح حال، جنبشهای اجتماعی، دورنمای کاشان قرن ششم، آثار علمی عالمان کاشان و عوامل دگرگونیهای اجتماعی موضوعاتی هستند که در کتاب "کاشان در مسیر تشیع" به آنها پرداخته شده است .

******

از سال گذشته که با خبر نگارش این کتاب توسط جناب آقای صادقی که البته تاکنون افتخار زیارت ایشان را نداشته ام مواجه گردیدم  ، منتظر انتشار این کتاب بودم که الحمدلله این انتظار به سر رسید و اکنون باید بدنبال تهیه این کتاب باشم.

از دوستان به ویژه همشهریان عزیز می خواهم چنانچه اطلاعاتی در مورد چگونگی تهیه این کتاب دارند به اینجانب اطلاع دهند.

اما در اینجا لازم است نظر خودم را در مورد انتشار این کتاب اعلام  و همین بس بگویم که انتشار این کتاب افتخار بزرگی برای شهرمان است .

باید منتظر ماند و دید تا سازمانهای متولی امور فرهنگی شهر چه عکس العملی از خود در این زمینه نشان خواهند داد.

/ 5 نظر / 16 بازدید
رضواني

تهيه كتاب كه كاري نداره شما برو خانه كنتاب بگو واست تهيه ميكنه . ديدي چقدر آسونه اين نشون ميده تو اهل كتابخوني نيستي و فقط دوس داري تو هر موضوعي سرك بكشي و نظر بدي!!!

مهدی گرگ پور

جناب رضوانی یا بعبارتی دوست و همکار مطبوعاتی عزیز که در پست قبلی هم خودت رو رحمانی معرفی کردی و از نوشتن اسم و فامیل واقعی خودت طفره رفتی (ع - ش جان): از اینکه خانه کتاب رو معرفی کردی ممنونم . امیدوارم با توجه علاقمندی جنابعالی به کتاب و کتابخوانی ترتیب تهیه این کتاب رو از همون کتابفروشی که ماشالله دوست و آشنا هم اونجا داری هم برای من هم برای خودت بدی. منتظر هدیه ات هستم .[گل]

مهدی

لینک اطلاعاتی که در مورد کتاب مورد اشاره در سایت موسسه پژوهشی شیعه شناسی آمده است . http://www.shistu.org/?pageid=50&newsid=172

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم ، اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید . http://bmind.ir