انتخاب شهردار جدید کاشان و بازی قدرت

با وجود اینکه اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر کاشان را نامزدهای مورد حمایت گروه موسوم به پیشگامان توسعه و سازندگی تشکیل می دهند اما هنوز مشخص نیست برای انتخاب شهردار جدید کاشان کدامیک از گروههای قدرت در این شهر برنده اصلی خواهند بود.

این اواخر با بروز  اختلاف نظرهایی که از درون شورای شهر به ویژه در مورد  استیضاح شهردار فعلی کاشان و بدنبال آن برگزاری جلسه فوق العاده در شورا و ارائه توضیحاتی توسط شهردار ،  به گوش می رسد  همانگونه که انتظار می رفت بدلیل تعداد کم درخواست کنندگان استیضاح  شهردار استیضاح نشد و  فعلا" حداقل تا پایان مدت قراردادش با شورا در این منصب خواهد بود .

 

شنیدها حکایت از آن دارد که بدنبال درخواست استیضاح طباطبایی شهردار کاشان و برگزاری جلسه ای در اینخصوص ،  ‌فعالیت و رایزنی اعضاء شورای شهر کاشان برای شناسایی و انتخاب شهردار جدید کاشان افزایش یافته و تاکنون اکثریت اعضا با انتخاب مهندس خاکسار مدیرعامل فعلی سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بعنوان شهردار موافقت نموده اند .اما ظاهرا"‌با توجه به رایزنی های انجام گرفته ،  مقامات بالادستی در استانداری و وزارت کشور با وجود شرایط احراز وی از جمله ٢٧ سال سابقه مدیریتی ، تحصیلات کارشناسی ارشد شهرسازی و....بعنوان شهردار ،‌ تاکنون از تائید و صدور حکم نامبرده خودداری نموده اند.

 

از اینرو فعلا"‌مشخص نیست برنده نهایی انتخاب شهردار کاشان کدامیک از گروههای قدرت  در شهر خواهند بود.

 

گروه پیشگامان توسعه و سازندگی کاشان یا گروههای وابسته به دولت احمدی نژاد

 

بنظر می رسد با توجه به نکاتی که ذکر شد با توجه به انتخاب اعضاء شورای شهر کاشان بعنوان نمایندگان قانونی مردم ، سازمانهای ذیربط در این زمینه می بایست ضمن احترام به  رای و انتخاب اعضاء شورای شهر نسبت به تائید حکم ایشان بعنوان شهردار کاشان اقدام نموده و در غیر اینصورت بصورت شفاف موضوع را با مردم در میان گذارند و به شائبه سیاسی بودن برخورد با پیشنهاد و انتخاب شورا پایان دهند.

 

سازمان بیش از حد بزرگ شده شهرداری کاشان با توجه به وضعیت نابسامان در بحث هزینه و درآمد و چگونگی انجام فعالیت های عمرانی آن همچنین سایر مباحث بحث برانگیزی که در این مجموعه بیش از حد بزرگ شده از نظر نیروی انسانی وجود دارد سخت نیازمند مدیرانی قوی ، مقتدر، جسور ، متعهد ، دلسوز ، آینده نگر ، حسابگر ، متخصص و پرتلاش می باشد که در عمل به شهر چهره ای نو و پرنشاط بدهند.

 

 

پیشنهاد می کنم شهردار آینده کاشان برای شروع فعالیت خود با بررسی مجدد ساختار و نیروی انسانی شهرداری ، افرادی متخصص و باتجربه را برای اداره امور در حوزه های مختلف شهرداری و شهرسازی و خدمات مختلف قابل ارائه به شهروندان بکار گیرد.

/ 11 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسين شريف الحسيني

پیشنهاد میکنم شهردار سابق تهران را بعنوان سرپرست شهرداری کاشان منصوب نمایند.

ابوالفضل نوحی

کو کوزه گرو کوزه خر و کوزه فروش - قدرت سیری چند فعلا بچسب به ...

یک دوست

یک بار این پاراگراف مطلبت را دوباره بخوان: سازمان بیش از حد بزرگ شده شهرداری کاشان با توجه به وضعیت نابسامان در بحث هزینه و درآمد و چگونگی انجام فعالیت های عمرانی آن همچنین سایر مباحث بحث برانگیزی که در این مجموعه بیش از حد بزرگ شده از نظر نیروی انسانی وجود دارد سخت نیازمند مدیرانی قوی ، مقتدر، جسور ، متعهد ، دلسوز ، آینده نگر ، حسابگر ، متخصص و پرتلاش می باشد که در عمل به شهر چهره ای نو و پرنشاط بدهند بعد به این سوال پاسخ بده که چه کسی در 6 سال گذشته باعث این همه نابسامانی در نیروی انسانی و وووو شهرداری کاشان شده ؟ مگر کسی جز دوستان پیشگام سازندگی شما بودند نه خداییش حالا پیش دست بابای حامیان دولت شما چه گلی به سر این شهر زدید؟؟

مهدی گرگ پور

دوستی که پیشگامان سازندگی را باعث این همه نابسامانی در شهر مخصوصا شهرداری دانسته اند و سایر عزیزان بدانند که شنیده ها حکایت از این دارد که گروه پیشگامان و به ویژه اعضای شورای شهر که شهردار طباطبایی را انتخاب نموده اند از وی و دار و دسته اش رو دست خورده اند . اینجور که پیداست شهردار کار خودش را انجام می دهد و کسی را هم برای ارائه توضیح قابل نمی داند . در بدنه شهرداری هم که می دانید چه خبر است . مافیای زمین خوار رسوخ کرده در میان برخی آقایان در شهرداری که بصورت تیمی عمل می کنند نمونه ای از همین بی درایتی ها است .البته خوشبختانه روابط عمومی آن که مسئولیت دفتر شهردار را هم بعهده دارد بخوبی از عهده لاپوشانی کردن خیلی از مسئل در شهر داری بر می اید که نمونه ای از ان بزرگ جلوه داده فعالیت های کوچک در شهرداری توسط سیمای شهر بوده است. یک نکته را هم همه دوستان بدانند که بنده بعد از فوت حضرت آیت الله یثربی که پشتوانه محکمی برای علاقمندان و دلسوزان به شهر و ...بودند عملا"‌ با هیچ گروه و تیم و دسته ای عهد اخوت و برادری نبسته ام .

مهدی گرگ پور / ادامه

اکنون برای بنده کسی اهمیت دارد که بتواند در این شهر منشا خدماتی باشد . لذا فرقی نمی کند چپی باشد یا راستی بالایی باشد یا پائینی و.....لذا بنده به سهم خود دست هر کسی که ادعای چنین کاری را دارد می بوسم و اگر قابل باشم به یاریش می شتابم . گرفتاری های امروز موجود مثلا گرانی های متعدد در جامعه و به ویژه شهرمان را دوستان شاهد هستند.قدرت بالا و تحمل شهروندان را هم ارزیابی کنیم و منطقی بگوئیم آیا هنوزهم بعد از سی سال انقلاب و....وقت جناح بازی و ....است یا رسیدن به امور و معیشت مردم و در رفاه قرار دادن آنان .

محسن سلطانی

سلام جناب گرگ پور عزیز خیلی لطف کردید که به غزلکده ی کوچک من تشریف آوردید و نمی دونید چقدر از دیدن کامنت شما خوشحال شدم. وبلاگ خوبی دارید و مثل همیشه هایتان مفید هستید و فرهنگی و بامحتوا... به امید دیدار شما که مشتاق دیدارتان هستم. بازهم به من افتخار حضور بدهید و در مورد کارها هم از نظرتان بهره مندم کنید. موفق باشید.ارادتمند.هجران[گل]

امیرحسین

جناب گرگ پور در نیت خیرتان شکی ندارم و از سیاست هم نه چیزی به من می ماسد و نه به شما (به من را که مطمئنم [چشمک]) ولی زمانی که حضرات بر مسند قدرت نشسته بودند و آقایان سرمست از فتح انتخابات شورا به یکه تازی در شهر مشغول بودند کسی صحبت از خدمت و چپی و راستی نمی کرد اما حالا که نوبت بقیه شده حالا همه شده اند مخلصین له الدین! البته منظور من شما نیست بلکه همانهایی را می گویم که فهمیده اند رودست خورده اند مطمئن باشید که اگر دوباره خرشان از پل بگذرد می شوند ... لق مردم و محل به هیچ کس نمی گذارند. هر چن حضرات سرمست فعلی شهر را هم قبول ندارم اما معتقدم خداوند سوسک را برای عقرب آفریده است!

یک دوست

جناب گرگ پور رودست خوردن و فرافکنی اینکه ما توان مقابله باشهرداری مستبد چون طبا طبایی را نداریم این خود عذری بد تر از گناه است و به هیچ وجه بی لیاقتی و بی عرضگی شورای دوم و سوم را توجیه نمیکند واگر قانونی براین مملکت غارت زده حاکم بود حتما باید هزینه این خیانت از آقایان گرفته میشد و تک تک اعضا محاکمه میشدند و... حرف خیلی زیاد است ولی بهتر است شما بیش از این دفاع نکنید چون هرچه جلوتر میرویم خرابتر میشود! اشتباهات پیشگامان باعث شده که امروز حامیان دولت با یک عضو در شورا داعیه دار انتخاب شهردار باشندو... تا بعد...

مهدی گرگ پور

از دوستانی که در نظرات شرکت می کنند استدعا دارم مشخصات واقعی خود را بهمراه اطلاعات تماس در کامنت ها درج نمایند. ممنونم[گل]