سرنوشت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کاشان در هاله ای ازابهام

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بر پایه این لایحه، هشت منطقه ویژه اقتصادی در استان‌های کرمانشاه (منطقه‌ ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب)، اردبیل (منطقه ویژه اقتصادی نمین)، خوزستان (منطقه ویژه‌ اقتصادی بندر امام خمینی)، مازندران (منطقه‌ ویژه‌ اقتصادی نوشهر)، ایلام (منطقه‌ ویژه اقتصادی مهران)، کرمان (مناطق ویژه اقتصادی جازموریان و رفسنجان) و منطقه ویژه‌ اقتصادی سمنان، ایجاد خواهد شد.

****

با نگاهی به خبر فوق و سابقه اخبار پیگیری های مربوط به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در کاشان و با عنایت به شنیده ها  ظاهرا" باید ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کاشان  که از جمله مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به کاشان بود  را منتفی دانست .
برای اطلاع از صحت و سقم خبر مذکور تماسی با آقای موثقی مسئول سابق پیگیری این پروژه داشتم که ایشان ضمن اظهار تائید اصل خبر گفت در بهمن ماه سال 85 فرماندار کاشان و نماینده مجلس در اولین ملاقات خود با مسئولین ارشد سازمان مناطق آزاد و ویژه  آمادگی شهرستان را جهت تاسیس منطقه ویژه اقتصادی در کاشان اعلام نموده بودند و حتی صلاحی مشاور رئیس جمهور در مناطق آزاد سال گذشته اعلام کرده بود که احداث منطقه ویژه در سه استان از جمله کاشان در استان اصفهان بیرجند در خراسان جنوبی و شهرکرد در استان چهارمحال بختیاری  مشکل قانونی ندارد اما باید تا رفع موانع منتظر بود.وی مسئول پیگیری موضوع فوق را فرماندار و نماینده مردم در مجلس دانست .
به راستی در شهر ما چه خبر است ؟
خواسته دیرینه مردم جهت تاسیس استان کاشان به فرمانداری ویژه کاشان  که متاسفانه تاکنون حتی در وزارت کشور هیچگونه تعریفی برای آن نشده تبدیل می شود.
پروژه قطار برقی کاشان  نیز در  دلیجان  کلید می خورد .
فرودگاه کاشان ......
شهرک های صنعتی مورد نیاز
مشکلات عظیم کارخانجات ریسندگی و بافندگی
و البته نمونه های دیگری که حکایت از دست دادن فرصت های ویژه  در کاشان است .
مشکل چیست ؟
چرا مدیران ومسئولان ما در شهرستان مردم را از مسایل و مشکلات و موانع موجود مطلع نمی کنند؟
خدا رحمت کند مرحوم حضرت آیت الله یثربی (ره) را .....ایشان در زمان  حیات پربرکت شان پس از شنیدن موضوع تصمیم برای انتقال شرکت گالوانیزه به اصفهان به راحتی با یک تماس تلفنی با وزیر مربوطه مانع از انجام اینکار شد و الان این شرکت عظیم با بیش از یک هزار پرسنل در منطقه کاشان مشغول فعالیت است .
با اعلام موضوع و با امید به پاسخگویی مسئولین مربوطه از چگونگی موضوع و میزان پیشرفت کار امیدواریم در آینده نزدیک شاهد احداث منطقه ویژه اقتصادی کاشان باشیم .

/ 1 نظر / 10 بازدید

کاشونی بغبغو خفه شو