عزل و نصب های غیرمترقبه !

اینکه چه مسائلی باعث شده تا این تغییر و تحول در آستانه سال نو  بوجود آید ، از نکات مبهم این موضوع است که تاکنون اطلاعات موثقی در این باره بدست نیامده ، لیکن بررسی ها نشان می دهد ، با توجه به عملکرد آقای عبداللهی ، اعمال فشار مدیران این سازمان در اصفهان برای اتخاذ  این تصمیم  بی نتیجه نبوده است  و فعلا نیز ما را  با مابقی دلایل آن کاری نیست ، اما نکته مهمی که در اینجا باید به آن بپردازیم اظهارات آقای فرماندار در مورد وضعیت مدیریتی اداره میراث   فرهنگی شهرستان در دوران گذشته است که جای تامل دارد .

ایشان در مصاحبه خود که در یکی از پایگاههای اینترنتی منعکس شده می گوید " ریشه تمامی مشکلات میراث فرهنگی کاشان که باعث خانواده گرایی ، اقوام گرایی و باند گرایی در میراث فرهنگی کاشان شده  از زمانی است که مدیریتی طولانی براین اداره حاکم بوده است و همه فکر می کنند آن دوران ، دوران آرمانی این اداره است "  و اضافه می کند " مشکلاتی که هم اکنون در اجرای پروژه های میراث فرهنگی کاشان بروز کرده است از زمانهایی است که مدیریتی ثابت براین اداره حاکم بوده است " و در پایان با دفاع از عملکرد آقای عبداللهی ، ایشان را فردی دارای سلامت نفس و مدیری ایثارگر معرفی می نماید .

نقل این اظهارات از زبان فرماندار  شهرستان  ،  در پاسخ به سوالی در مورد  عملکرد ضعیف آقای عبداللهی در میراث فرهنگی کاشان  موجب  تعجب اهل نظر و خبرگان ،  به ویژه کسانی است  که در حوزه میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی دارای تجارب و تخصص و نظرات ارزشمندی هستند . لذا مشخص نیست آقای حاجی فرماندار کاشان  چرا و با چه انگیزه ای  بجای  دفاع منطقی از عملکرد آقای عبداللهی  ،  عملکرد آقای مهندس امینیان را طی یک دوره به قول ایشان طولانی زیر سوال می برد و اقدامات تاثیر گذار مدیران قبلی این سازمان در کاشان را  به چالش می کشاند و آنان را متهم به تبانی (  خانواده گرایی ، اقوام گرایی و باند گرایی ) می نماید . البته این موضوعی است که باید آقای مهندس امینیان و احتمالاً آقای عطوف به آن جواب بدهند لیکن بسیاری از مردم ما به ویژه خواص بر عکس ادعای جناب  آقای حاجی ،  دوران طلایی اداره میراث فرهنگی شهرستان را همان زمان ریاست آقای مهندس امینیان می دانند که با حمایت دولت وقت و پیگیری مهندس محلوجی ، فعالیت های این اداره در کاشان از رشد و شتاب غیرقابل باوری برخوردار  گشت  و نتیجه آن مرمت و بازسازی دهها اثر تاریخی بود که باعث افزایش تردد گردشگران و رونق اقتصادی در شهرستان شد و مهندس امینیان به واسطه توانایی ها و تجارب ارزنده خود ، علاوه بر عهده دار شدن مدیریت سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان تا مرحله معاونت سازمان میراث فرهنگی کشور ارتقاء مقام یافت.

نکات  دیگری که باید به آن اشاره  شود تا حق مطلب ادا  گردد اینست که :

-      متاسفانه " خانواده گرایی ، اقوام گرایی و باند گرایی " آنگونه که فرماندار محترم اشاره نموده اند ، هم اکنون نیز در بسیاری از سازمانها و ادارات ما از مرکز تا دهستان های کشور وجود دارد و این نکته جدید و چندان عجیبی  نیست .

-      فعالیت در سازمانهای تخصصی مانند میراث فرهنگی و گردشگری علاوه بر تعهد و سلامت نفس و ایثارگری به تخصص و دانش ، سابقه و تجربه هم نیاز دارد .

-      در این دوران ، عزل و نصب های غیرمترقبه زیادی را در پست های کلیدی شهرستان داشته ایم که در اثر عدم اطلاع رسانی مناسب ، ابهامات و سوالات زیادی را در اذهان عمومی بوجود آورده است . در مدت یکی دو سال اخیر ، شهرمان سه شهردار را تجربه کرده ، در این مدت رئیس آموزش و پرورش در یک مقطع کوتاه مسئولیت کنار رفت و رئیس جدید منصوب شد ، همین سرنوشت گریبانگیر اداره ارشاد اسلامی شد و دو رئیس اداره تغییر کردند و مصادیق سوال برانگیز دیگر نیز همچنان ساری و جاری بوده و هست . شهروندان ما حق  دارند از سرنوشت خود مطلع باشند.

-      زیر سوال بردن فعالیت مدیران گذشته به بهانه دفاع از وضع موجود توسط مدیران فعلی نیز از عادات بسیار ناپسندی است که متاسفانه طی سالهای گذشته تاکنون رواج پیدا کرده و ادامه دارد . باید دید مدیران آینده در مورد مدیرانی که در حال حاضر فعالیت دارند ،  چه نظری دارند.

-      فصل نوروز و تعطیلات نوروزی و پس از آن ایام گلاب گیری نزدیک است و ضرورت دارد مسئول جدید میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان با توجه به اعتبارات ناچیز این سازمان   با استفاده از همکاری و مساعدت سازمانهای خدماتی از جمله شهرداری کاشان که طی این سالها یاری رسان  سازمانهایی همچون تربیت بدنی ، ارشاد اسلامی ، میراث فرهنگی و  نظیر  آن  بوده اند ، برای حضوری پررنگ و ارائه خدمات مناسب به گردشگران آماده گردد/مهدی گرگ پور

/ 2 نظر / 7 بازدید
پریسا

سلام خوبی؟ منم خوبم. ها؟ حالمونپرسیدی؟ بی خیال...وبلاگ جالبی داری اگه دوست داشتیبه وبلاگ منم بیا.خوبه هااا! اگرم دوست داشتی منو با اسم ماجرا های من و رایانه لینک کن بعدش برام بنویس که با چه اسمی لینکت کنم منتظرتم[منتظر] زودی بیا[خداحافظ]