صاف و ساده .............. نقطه سر خط

انتشار مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و بدون سانسور بلامانع است . مهدی گرگ پور

طعم شیرین انتخابات را آران و بیدگلی ها چشیدند
ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳ اسفند ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: کاشان ،انتخابات کاشان ،عباسعلی منصوری ،نماینده مجلس کاشان

حاج محسن واجدی عضو سابق شورای شهر به صریح گویی مشهور است ، انسانی خوش بیان ، متدین و دنیا دیده  است .  او چندی پیش در مصاحبه ای با اشاره به پیشرفت های آران و بیدگل سخنی مطرح کرده بود به این مضمون که "  مردم آران و بیدگل اگر یک نگهبان در وزارتخانه ای داشته باشند به  اندازه یک مدیرکل  از او استفاده می کنند  و بر عکس ما کاشانی ها اگر یک وزیر  در کابینه داشته باشیم اتوبوس اتوبوس آدم جمع می کنیم تا برویم تهران و زیرپایش را خالی کنیم "

مطلب فوق ، موضوعی  مهم و واقعیتی انکار ناپذیر است که نتیجه تعجب برانگیز  انتخابات 12 اسفند یکی از نمونه های  آن است . خوب میدانید از دیر باز مردم دو بخش آران و بیدگل اختلاف نظرهایی در مورد مسائل منطقه ای خود داشته اند اما در مورد مسائل مشترک و منافع حاصل از آن  کاری می کنند کارستان و نمونه اخیر آن  اتحادی بود که در بین مردم این منطقه  شکل گرفت و نتیجه ای شیرین برایشان به ارمغان آورد ، چیزی که انتظار بود در کاشان بوقوع بپیوندد لیکن متاسفانه  بعد از رحلت حضرت آیت الله یثربی در کاشان حتی سخنی از آن به میان نیامده و کسی نیست همت کرده و چاره  ای  کند .

یکی از دلایل زیرکی و آینده نگری آران و بیدگلی ها در این انتخابات ، انصراف آقای معینی بود که اگر این اتفاق نمی افتاد اکنون  دو نامزد آرانی باید در رده های چهارم و پنجم بودند . اتفاقی که می توانست در میان نامزدهای کاشانی نیز به وقوع بپیوندد که نشد و نتیجه آن ....

اتحاد و اتفاق روز جمعه  یک درس بزرگ برای اهالی سیاست در کاشان است . برای کسانی که می دانستند و می توانستند و متاسفانه اهمیت ندادند . اتفاقاً یکی از دوستان مطبوعاتی نیز در یادداشت دهم اسفندماه خود با عنوان توصیه ای به نامزدها به همین نکته اشاره کرده بود ، لیکن کو  گوش شنوا و چشم بینا ؟

با وجود برخی شایعات در مورد تعداد آراء و مسائل حاشیه ای که معمولاً هر انتخاباتی با خود بهمراه می آورد ، اکنون  آقای منصوری که از اهالی دیار مردم کویری و سخت کوش آران و بیدگل می باشد ، بعنوان نماینده همه مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس نهم حضور خواهد داشت و در آن حرف و سخنی نیست ، لیکن وقت آن رسیده تا کسانی که در این انتخابات بعنوان نامزد  جدی مطرح بودند و با برنامه و هدف آمده بودند تا خدمت کنند ، به چرایی این اتفاق و اتحاد در آران و بیدگل بپردازند و خود را برای انتخابات مجلس دهم که هر کدام از شهرهای کاشان و آران بیدگل نماینده مستقلی خواهند داشت  آماده نمایند.