صاف و ساده .............. نقطه سر خط

انتشار مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و بدون سانسور بلامانع است . مهدی گرگ پور

شعار یا واقعیت
ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: فرمانداری ،مردم کاشان ،فرماندار کاشان ،مدیران کاشان

خبر و نظر

میثاق نامه مدیران شهرستان کاشان

چندی پیش مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان کاشان با امضای" میثاق نامه " کلام حکیمانه مقام معظم رهبری را با عنوان " همت مضاعف و کارمضاعف" ره توشه فکردو اندیشه خود قراردادند .
در این میثاق نامه با تاکید بر اینکه مدیران ادارات ، سازمانها ، موسسات ، نهادها و ارگانهای شهرستان کاشان همسو و همگام با دولت خدمتگزار آقای دکتر احمدی نژاد از هیچ کوششی در راستای خدمت به خلق خدا و مهرورزی نسبت به بندگان خدا دریغ نخواهند کرد ، مدیران شهرستان متعهد شده اند در مقابل پدیده های شوم و بنیان برکن فقر، فساد و بی عدالتی همگام با دولت کریمه در خشکانیدن ریشه های آن کمر همت ببندند .


این مدیران تعهد کردند از تمامی ظرفیتها و توانمندیها در خصوص تحقق برنامه های تعریف شده در راستای اهداف بلند سند چشم انداز 1404 کاشان که نتیجه همدلی و همکاری صادقانه همه مدیران ، مسئولان، نخبگان و کارشناسان است سعی و تلاش خود را در راه رسیدن به نتیجه مطلوب و مولفه های مورد نظر در این سند بکار گیرند.
مدیران کاشانی در این میثاق نامه متعهد شده اند، آموزه های قرآنی خودسازی، خوداتکائی، خودباوری، خودکفائی، همت مضاعف و کار مضاعف را که در همه شئون و امور فکری و اخلاقی و سیره نظری و عملی امام راحل و مقام معظم رهبری وجود دارد را نصب العین قرار داده و در راستای سعادت دنیا و آخرت آحاد مردم ساعی و کوشا باشند.
همچنین ترویج اخلاق اسلامی ، توجه به معنویت و صداقت در کادرسازی و شایسته سالاری نیروهای مومن و آینده ساز در ادارات، سازمانها و نهادها ، حفظ و حراست از سوابق درخشان تمدنی، علمی و ایمانی مردم دارالمومنین کاشان و گام برداشتن برای فراهم کردن بسترهای تولید اندیشه موثر و محرک از دیگر بخشهای میثاق نامه مدیران دستگاه های اجرائی کاشان است.
مدیران و مسئولان شهرستان کاشان خارج از تعارفات و امور کلیشه ای با جدی گرفتن این میثاق نامه ، متعهد شدند گزارش ماهانه آن را به کارگروه تجلی همت مضاعف و کار مضاعف مستقر در فرمانداری ویژه کاشان ارائه نمایند.


نظر  / 

 آنچه در خبر آمده بخوبی گویای روش و منشی است که قرار است مدیران شهرستان به کار گیرند تا در سال همت و کار مضاعف از خود باقیات و الصالحاتی برجای گذارند . اما آنچه مهم است اینکه این میثاق نامه تا چه اندازه مبنای فکری و عملی را برای مدیران شهرستان بهمراه خواهد داشت تا در لحظه لحظه وقت خود به میثاقی که بسته اند پایبند باشند .
اگر خوانندگان محترم بیاد داشته باشند در چند شماره قبل درباره 92 کارگروه با اسامی مختلف که در فرمانداری کاشان تشکیل شده است مطلب کوتاهی منتشر نمودیم . اینکه اصولاً این کارگروه ها با این همه القاب و اسامی مختلف بر اساس چه  نیازی تشکیل شده و تا چه حد نتیجه مثبتی در پی داشته مشخص نیست و لازم است مسئولین محترم در اینخصوص اطلاع رسانی صادقانه و و اقع بینانه ای داشته باشند . اخبار و اطلاعات رسیده از برخی از این کارگروه ها نشان می دهد ، بخش زیاد از وقت جلسات که عمدتاً هم در ساعات اداری برگزار می شود به مباحث بی اهمیت و بی ارتباط با موضوع جلسه اختصاص می یابد . ضمن اینکه برگزاری جلسات در ساعات اداری در فرمانداری یا ادارات در حالی که ارباب رجوع خسته و سرگردان منتظر پایان جلسات اینچنینی و ملاقات با رئیس یا معاون ادارات هستند ، وجهه مناسبی برای دولت خدمتگذار ندارد .