صاف و ساده .............. نقطه سر خط

انتشار مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و بدون سانسور بلامانع است . مهدی گرگ پور

سخنی با شهردار جدید کاشان
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ امرداد ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: زین ساز

 ساعت 18  دوشنبه 22/5/87 فرصتی دست داد تا علیرغم پیش بینی و برنامه ریزی قبلی به اتفاق دوست عزیز آقای ابوالفضل نوحی در مراسم تودیع  شهردار قدیم آقای مهندس طباطبایی  و معارفه شهردار جدید آقای مهندس زین ساز  که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد حضور پیدا کنم.

(عکس فوق  تصویر  آقای مهندس زین ساز  شهردار جدید کاشان است که از سایت پورتال خبری کاشان تهیه گردیده است).

 بقیه در ادامه مطلب....

 

 

 

 


سخنرانی آقای فربد رئیس شورای شهر و آقای حاجی  فرماندار کاشان و نمایش تصویری فعالیت های آقای مهندس طباطبایی در دوره مسئولیتشان و پذیرایی از مدعوین  قسمت اول برنامه بود که تا اینجا توفیق شنیدن مطالب آن را داشتم و بدلیل حضور در جلسه دیگری مراسم را ترک نمودم .

اما آنچه در این مراسم برای بنده قابل توجه بود اینکه فرماندار کاشان در سخنان خود به وضوح و ساده مطالبات فعلی مردم از شهرداری را بیان کرد و از مسئولین خواست در این زمینه نهایت تلاش خود را برای خدمتگزاری به مردم بعمل آورند.

خدمت بدون منت ، مهرورزی و نوکری مردم ، آسان سازی امور در شهرداری ، توسعه هدفمند و متوازن شهر، برنامه ریزی و آینده نگری ، انجام وظایف اصلی و حقیقی ، پرهیز از صرف هزینه های زائد و مطالب قابل توجه دیگری که انصافا" خواسته ها و مطالبات مردم می باشد از سوی فرماندار کاشان در حضور آقای مهندس شمس معاون عمرانی استاندار مطرح گردید و در خاتمه نیز یکی از شهروندان از حاضرین خواست در تائید مطالب و گفته های فرماندار صلواتی بفرستند که حاضرین هم با ذکر صلواتی بلند به وظیفه خود عمل کردند.

سال 83 و گویا دیروز بود که در همین سالن مراسم معارفه آقای مهندس طباطبایی برگزار شد .

 در این مراسم عالم جلیل القدر حضرت آیت الله سید مهدی یثربی (ره) نیز حضور داشتند و با وجود کسالتی که داشتند سخنانی در باب اهمیت خدمت رسانی و خدمتگزاری به مردم بیان نمودند و ....

پیدا کردن اینکه طی سالهای مسئولیت آقای مهندس طباطبایی بعنوان شهردار کاشان چه خدمات و فعالیت هایی صورت گرفته  کار مشکلی نیست  ، چون با وجود روابط عمومی قوی ( ! ) و هزینه های تبلیغاتی هنگفتی که طی این چند سال در این زمینه شد همه نقاط ضعف شهرداری نیز پوشش داده شده .

آما آیا در محضر عدل الهی ،  شهردار و مدیران و کارکنان ارشد شهرداری  می توانند از کارنامه عملکرد خود دفاع نمایند و نمره قبولی بگیرند.

قبلا" نیز در جایی به برخی نکات در مورد شهرداری کاشان اشاره کرده بودم :

_ تخصص ، تجربه ، توانمندِ ، تعهد ، روحیه خدمتگزاری و مردم داری و تقوا از جمله مهمترین گزینه هایی است که نیروهای تصمیم گیر در شهرداری کاشان باید   حائز تمام آن باشند.

_ تصمیم گیری ها و  پرداخت ها و دریافت ها و در شهرداری کاشان بدلیل وجود برخی عناصر فرصت طلب داخل و خارج آن شفاف نیست .

_ هنوز مافیای زمین خوار در شهرداری کاشان  نفوذ دارد.

_ برنامه های شهرداری بخصوص در مورد طرح جامع شهر هدفمند نبوده است .

_ عملکرد  شهرداری در سطح شهر متوازن نبوده است .

و نکات دیگری که نیازی به گفتن آن نیست .

اما از شهردار جدید که از  سابقه اجرایی و مدیریتی ایشا ن در حوزه شهرسازی و مدیریت شهری و نحوه انتخاب ایشان بعنوان شهردار کاشان آگاهی ندارم ،   انتظار اینست که اگر به قصد خدمتگزاری بدون منت به مردم آمده کار خود در شهرداری را با یک حرکت انقلابی و اخراج عده ای از افراد فرصت طلب که از محل پست و مقام خود تا دهها نسل آینده فرزندانشان را تامین نموده اند شروع کند و با استفاده از تیمی قوی که در ابتدا به آن اشاره شد و آسان سازی و شفاف سازی امور در شهرداری به مردم اطمینان بدهد که برای خدمتی هدفمند آمده و بس .

مردم نجیب ما با وجود همه گرفتاری های اقتصادی و اجتماعی و ... هنوز به آرمانها و ارزشهای انقلاب ایمان و اعتقاد دارند . قدر مدیران  زحمتکش و دلسوز را می دانند  و  مطمئنا" اگر مسئولین ما با عملکرد مناسب خود  اعتماد مردم  را جلب کنند آنها نیز با مشارکت همه جانبه خویش  جوابی قابل توجه و شیرین به  ما خواهند داد.