صاف و ساده .............. نقطه سر خط

انتشار مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و بدون سانسور بلامانع است . مهدی گرگ پور

یادش بخیر..............
ساعت ۱:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ امرداد ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: روز خبرنگار ،ماهنامه هدهد

سال گذشته که با تمام وجود و سرمایه ام در ماهنامه هدهد مشغول فعالیت بودم ، سعی کردم فرصتی در میان مطبوعات محلی شهر بوجود بیاورم تا آنها کنار هم بتوانند  ضمن بررسی مسائل و مشکلات خود برای پیگیری مطالبات مردمی نیز همکلام و یک رای باشند .


نتیجه آن نیز برگزاری جلساتی در محل ماهنامه هدهد بود و نشست صمیمانه  مدیران مسئول نشریات محلی ، آقای دکتر امینی - آقای وفایی _ آقای نمکی و دوستان دیگرمان آقایان عدالت و عباس شافعی که به نمایندگی از ماهنامه طوبی که همه معمولا"  کم و زیاد و دیر و زود در جلسات حضور داشتند.

صحبت های مفصلی می شد و طرح و برنامه هایی که اگر اجرا می شد تحولی نو در مطبوعات کاشان بود و ....

اماافسوس و صد افسوس که همه اینها که البته به بهانه روز گرامیداشت خبرنگار بود تا دو سه هفته  بعد از همین مراسم پر سر و صدای روز خبرنگار سال گذشته ادامه داشت  و بس و تنها خاطره شیرینی که از آن وجود دارد انتشار ویژه نامه ای تحت عنوان کاغذ اخبار بود که انصافا" برای تهیه آن زحمت زیادی کشیده شد. (عکس دسته جمعی دوستان شاغل در مطبوعات محلی کاشان هم نتیجه همین جلسات بود)

 اما مراسم سال گذشته که بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در باغ تاریخی فین برگزار شد  حاشیه های زیادی داشت که بنظرم لحظه لحظه آن باید مورد بازنگری قرار گیرد.

سازمان رفاهی تفریحی که انصافا" همه ساله زحمت برگزاری مراسم را می کشید سال گذشته با برگزاری مراسم مذکور از برگزاری اینچنین مراسمی پشیمان شد و دلیل آن چندگانگی مدیریت اداره مراسم بود .

بنام سازمان اما به کام دیگران مراسم سال گذشته برگزار شد و خستگی زحمت چندین روزه برگزاری مراسم به تن بچه های زحمتکش سازمان رفاهی تفریحی شهرداری  مخصوصا" آقای شفافی ماند  و ...

قول مساعد استاندار برای تامین زمین مسکن تعاونی مطبوعات کاشان و رسیدگی به مشکلات دفاتر مطبوعاتی و .....که هنوز به واقعیت نپیوسته و ... برخورد با همکاران ماهنامه طوبی در جریان توزیع نشریه مذکور در محل مراسم ، نحوه پذیرایی از مهمانان و صرف شام که واقعا" آبروریزی بود و ...

اما همیشه آفتاب پشت ابر نمی مونه و بالاخره آقایانی که باعث ایجاد مشکل شدند و تهمت زدند و فحش دادند و  پاچه خواری بعضی از آقایان مسئول شهر را کردند دستشون رو می شه .

اما امسال نیز تا روز گرامیداشت خبرنگار چند روزی بیش نمانده است . من که ماههاست  از فعالیت در این حوزه خسته شده ام و با توجه به شرایط موجود تفرقه انگیزی که برخی بوجود آورده اند هیچ انگیزی برای حضور در این تشکل ها و اجتماعات را ندارم اما امیدوارم همین مقدار آبرویی که از خبرنگاران و مطبوعاتی های شهر مانده توسط عده ای تازه بدوران رسیده از بین نرود.

در پایان یاد و خاطره اصحاب رسانه و خبر را به ویژه عزیزان از دست رفته و همکاران قدیمی مان را گرامی میدارم  .

مرحوم محسن جامعی نماینده و خبرنگار زحمتکش روزنامه جمهوری اسلامی

مرحوم جواد بهروز مدیر واحد خبری واحد مرکزی خبر کاشان

و مرحوم محسن عسگری نماینده و خبرنگار روزنامه اطلاعات