صاف و ساده .............. نقطه سر خط

انتشار مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و بدون سانسور بلامانع است . مهدی گرگ پور

استاندار جدید اصفهان و آزمون انتخاب مدیران بومی یا غیر بومی
ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: استانداری ،فرمانداری ویژه

با شروع به کار دولت نهم و تغییر بعضی از وزراء‌ ،‌ دامنه تغییرات شروع شده  به تدریج به استانها و شهرستانها هم کشیده خواهد شد .

در این میان آقای بختیاری که بعنوان وزیر دادگستری دولت دهم به مجلس معرفی و با رای اعتماد قابل توجه نمایندگان مواجه شد ،‌ بر اساس تصمیم هیئت وزیران ،‌ ساختمان و منصب استانداری اصفهان را تحویل دکتر علیرضا ذاکر اصفهانی داد .

استاندار جدید اصفهان متولد ١٣۴٠ اصفهان و دارای دکترای علوم سیاسی و پیش از این رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری بوده است و در کارنامه خود آثار و مقالات متعددی در زمینه امور فرهنگی - اجتماعی و سیاسی دارد .

شنیده شده انتخاب آقای ذاکر اصفهانی که از شخصیت های  اصولگراست با پیشنهاد  و استقبال نمایندگان اصفهان در مجلس صورت گرفته است و عمده فعالیت های وی در زمینه امور پژوهشی مرتبط با تحصیلات ایشان می باشد .

انتخاب استاندار بومی یا غیر بومی همانند انتخاب سایر مدیران دستگاهها همواره با عکس العمل های مختلف اشخاص مهم و گروههای سیاسی و قدرت در هر منطقه ای مواجه است . باید منتظر ماند تا استاندار با حضور در ساختمان استانداری اصفهان برنامه و اهداف خود را نه برای اصفهان که برای استان اصفهان مطرح نماید و بموجب آن در مورد انتخاب و انتصاب مدیران کل ادارات در استان و مدیران در شهرستانها نیز نظرات صریح خود را ابراز دارد.

از جمله انتظارات خاص از استاندار جدید اصفهان این است که با جدیت  ابتدا در مورد توسعه و عمران عادلانه تمام بخش های استان از نیروهایی استفاده نماید که از جسارت و مهارت لازم برای انجام امور برخوردار باشند ،‌ چرا که در دولت دهم ،‌سرعت و دقت در انجام امور دولتی از جمله مهمترین عوامل برای به نتیجه رسیدن طرح ها و برنامه هاست و لذا نباید به مدیرانی که مانند لاک پشت فکر و عمل می کند امکان مدیریت و فرصت سوزی داد .

اینکه از مدیران بومی یا غیر بومی در سازمانها و ادارات مرکز استان و شهرستانها استفاده  شود یا خیر ،‌مهم نیست ،‌مهم تخصص ،‌ تعهد و پشتکار افراد برای حضور در مناصب مدیریتی دستگاههاست ،‌لیکن باید توجه داشت که در  شرایط مساوی انتخاب یک مدیر بومی که به اوضاع و احوال منطقه ای که در آن زندگی می کند اشراف دارد  می تواند تعهد در انجام وظایف محوله را دوچندان نماید .

نیازی به توضیح نیست که به دلیل عدم آشنایی یک مدیر  غیربومی به موقعیت اجتماعی ،‌فرهنگی و سیاسی یک منطقه تا چه میزان  علاوه بر ایجاد تبعات منفی ،‌ ضررهای جبران ناپذیری به بدنه دولت وارد می ‌گردد و از طرفی افکار عمومی نیز با واکنش های منفی در نهایت دولتمردان و رئیس دولت را مسئول این انتخاب و بی دقتی بعمل آمده می دانند . لذا  توصیه اکید اینست که استاندار محترم برای فعالیت در یک دوره چهارساله از ابتدا در مورد گزینش و انتخاب افراد بعنوان مدیران ارشد و میانی در سطح استان دقت لازم را بعمل آورده و فرصت کوتاه فعالیت خود در استانداری را به امور مهمتر از جمله سیاستگذاری و اعمال  نظرات دولت در سطح استان اصفهان مشغول نماید .

آنچه باعث شد تا در مورد انتخاب مدیران بومی و غیر بومی تذکری دلسوزانه داده شود ،‌ انتخاب مدیری غیر بومی برای یکی از سازمانهای فرهنگی شهرستان کاشان است که متاسفانه در  مدت کوتاه مسئولیتش ،‌ ایشان‌ با بی توجهی به بافت فرهنگی و اجتماعی منطقه با عملکرد ناصحیح موجب ایجاد ناهماهنگی و کندی امور و همچنین ایجاد حس بدبینی در میان شهروندان کاشانی مخصوصاً برخی معتمدین نسبت به دولت گردیده است .

البته مدیران غیر بومی متعهد و متخصص دیگری نیز در کاشان وجود دارند که با درک صحیح از  مسائل و مشکلات منطقه و تعامل با مردم ،‌ معتمدین محلی و  سایر بزرگان  در کاشان  عملکرد درخشانی در دوره مدیریت خود داشته و دارند .

امید است همانگونه که در این سطور ذکر شد استاندار محترم اصفهان در آزمون گزینش نیروهای پرتوان مدیریتی برای همه دستگاههای دولتی سطح استان و با تاکید بر انتخاب نیروهای متخصص ،‌ جسور و متعهد که روحیه لازم برای فعالیتی بی وقفه  در سازمانهای کوچک و بزرگ دولتی را دارا باشند ،‌ فارغ از همه مسائل حاشیه ای و سیاسی کاری ،‌ پرچمدار توسعه و عمران در گوشه گوشه استان اصفهان باشد .