صاف و ساده .............. نقطه سر خط

انتشار مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و بدون سانسور بلامانع است . مهدی گرگ پور

سهم کاشان از تاسیسات هسته ای به نطنزی ها رسید!!!!
ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: تاسیسات هسته ای

ی‍ک‌ درص‍د ب‍ودج‍ه‌ ت‍‍اس‍ی‍س‍‍ات‌ ‌ه‍س‍ت‍ه‌ ‌ا‌ی‌ ب‍ر‌ا‌ی‌ ‌ع‍م‍ر‌ان‌ ن‍طن‍ز ت‍ح‍ق‍ق‌ ی‍‍اف‍ت‌
س‍رپ‍رس‍ت‌ ف‍رم‍‍ان‍د‌ار‌ی‌ ن‍طن‍ز گ‍ف‍ت‌ : ب‍‍ا پ‍ی‍گ‍ی‍ر‌ی‌ ب‍‍ع‍م‍ل‌ ‌آم‍ده‌ ، ‌اخ‍ت‍ص‍‍اص‌ ی‍ک‌ درص‍د ‌از ب‍ودج‍ه‌ ت‍‍اس‍ی‍س‍‍ات‌ ‌ه‍س‍ت‍ه‌ ‌ا‌ی‌ ب‍ر‌ا‌ی‌ ‌ع‍م‍ر‌ان‍‍ی‌ ‌ای‍ن‌ ش‍‍ه‍رس‍ت‍‍ان‌ ت‍ح‍ق‍ق‌ ی‍‍اف‍ت


 
سهم کاشان از فرمانداری ویژه چیست ؟!
ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٩ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: فرمانداری ویژه

چندی پیش با حضور غیرمنتظره آقای کردان وزیر کشور در کاشان ، شاهد رونمایی از تابلوی فرمانداری ویژه کاشان بودیم و پس از آن نیز منتظر اقدامات عملی و تشریح فواید ارتقاء این منطقه به فرمانداری ویژه بودیم و متاسفانه تاکنون هیچکدام از مسئولین محترم محلی به ویژه جناب آقای حاجی بعنوان نماینده تام الاختیار دولت در شهرستان علیرغم کنجکاوی شهروندان کاشانی پاسخی به  این سوال نداده اند که آیا با ارتقاء فرمانداری کاشان به فرمانداری ویژه صرفا" حقوق و مزایای آقایان مدیران محلی و اعتبارات سازمانها و ادارات جهت هزینه نمودن در بخش های تشریفاتی و .... اضافه خواهد شد یا با این ارتقاء منطقه شاهد تسریع در توسعه و آبادانی همه جانبه  کاشان خواهیم بود.

لازم به ذکر است استاندار محترم استان اصفهان در مراسم رونمایی از تابلوی فرمانداری ویژه کاشان در جواب یکی از خبرنگاران محلی پیرامون ویژگی های این نوع فرمانداری ارائه پاسخ لازم را به وزیر محترم کشور محول کرد و وزیر محترم کشور نیز از ارائه پاسخ در اینخصوص خودداری نمود .

 لذا امیدواریم اکنون که در خبرها به دفعات  از فرماندار کاشان بعنوان معاون استاندار نیز نام برده می شود ایشان پاسخی برای سوالات مختلف مردم شهرمان در مورد مزایای فرمانداری ویژه و اقدامات عملی که در این زمینه صورت گرفته یا خواهد گرفت ارائه نمایند.


 
شورای بدون برنامه ریزی ، بودن یا نبودن
ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٠ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: شورای اطلاع رسانی

کار تشکیلاتی و سازماندهی شده در هر سازمان و تشکل بدون برنامه ریزی محکوم به شکست است .

علاوه بر دهها عنوان جلسه و کارگروه و کمیته و میزگرد و..... که هر روزه شاهد برپایی آنها در سطح شهرستان هستیم  چندین است مجموعه ای تحت عنوان شورای اطلاع رسانی کاشان با برگزاری جلساتی  (با حضور تعدادی از مسئولان روابط عمومی  و خبرنگاران  شهرستان به ریاست فرماندار محترم )  در   فرمانداری شهرستان  سعی در انجام سیاستگذاری برنامه های خود  و جمع بندی آن برای رسیدن به اهداف تبلیغی و اطلاع رسانی در شهرستان کاشان دارد که ظاهرا به یک نکته مهم  توجه ننموده است و یا بابی تفاوتی از کنار این اصل عبور می نماید و آن  برنامه ریزی است که شاهرگ حیاتی حفظ و استمرار فعالیت های هر مجموعه موفق و قدرتمندی است .


 
یادش همیشه با من است ........
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: یثربی

شب گذشته مراسم دومین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله سید مهدی یثربی در مسجد جامع حبیب ابن موسی (ع) برگزار شد و سیل جمعیت علاقمند به آن مرحوم از دقایقی بعد از افطار تا ساعت ٣٠/١١ شب در مجلس حضور داشتند .

مجلس باشکوهی بود و از همه مهمتر دیدن صحنه های جالبی بود که در حال حاضر فرصتی برای تعریف آن ندارم  ،‌ اما مهم همانگونه که در پست قبلی نیز اشاره کردم ،‌حضور خودجوش مردم علاقمند و وفادار  به این خانواده اصیل و روحانی در مراسم سالگرد حضرت آقا بود.

مداحان اهلبیت در مدح آنمرحوم و عزای اهل بیت عصمت و طهارت و  جناب آقای غروی بعنوان سخنران علاوه بر معرفی خاندان جلیل یثربی و ذکر خدمات و  فعالیت های انجام شده توسط ایشان در نکوداشت آن فقید  سخنانی ایراد نمود . 

یادش و خاطره مهربانی ها و لبخندهایش همیشه با من است ........

روحش شاد


 
حرکت ناشیانه ستاد برگزاری مراسم در کاشان
ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: یثربی

چرا  برای تجلیل از مقام شامخ آیت الله یثربی (ره)

 ستاد برگزاری مراسم تشکیل نشد؟!

امروز قصد داشتم ادامه نوشتار  مربوط به تحولات پشت پرده انتخاب شهردار جدید و آفت هایی که می تواند باعث عقیم گذاشتن موفقیت های ایشان شود را   در این وبلاگ منتشر نمایم  اما به یک بار شنیدم موضوعی عجیب  و زمزمه ای در سطح شهر دهان به دهان گشته که عبارت است از اینکه نهادهای مربوطه و در راس آن فرمانداری کاشان از تشکیل ستاد برگزاری مراسم تجلیل از مقام شامخ مرحوم حضرت آیت الله یثربی (ره)  خودداری نموده اند.

لذا ادامه بحث پیرامون انتخاب غیر منتظره شهردار جدید کاشان را به روزی دیگر محول می کنم و در این پست این موضوع روز را پی می گیریم.


 
کاشان در سوگ پدری مهربان
ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: یثربی

دو سال است که کاشان استوانه ای سترگ ،‌مردمانش پناهگاه و مرجعی بزرگ ،‌ حوزه های علمیه اش پدری مهربان و عالم تشیع عالمی دوراندیش و جامعه بشریت انسانی نمونه در جامعیت فضائل را از دست داده است .

آری دو سال می گذرد و مردم با همه وجود فقدان حضرت آیت الله سید مهدی یثربی (ره)‌ آن بزرگمرد مردمی را احساس می کنند و غمگنانه در گوشه گوشه شهر او  را می جویند .

تو گویی همین دیروز بود که مردم قدر شناس ،‌غیرتمند ،‌مومن و سرافراز کاشان ،‌آقا  ،‌ پیشوا و مرادی مهربان و درد اَشنا را با دلهایی لرزان و چشمانی اشکبار در گرمترین ساعات روز و با زبان روزه و مسافتی به طول ۶ کیلومتر تا آرامگاه ابدیش بدرقه نمودند و برای کاشان و کاشانی حماسه و عزت آفریدند و با زبان عقل و عاطفه اثبات کردند که کاشان شهر ولایت و مهد احیاگران علمی و عملی معارف اهل بیت پیامبر (ص) می باشند .

به راستی عالم ربانی ،‌فقیه صمدانی ،‌خادم اهل بیت عصمت و طهارت ،‌حضرت آیت الله آقای حاج سید مهدی یثربی (قدس سره)‌ ستاره ای درخشان و جاودانه است که پیوسته مومنان و پاکباختگان از فروغ فراگیر او رواق دل و جان و اندیشه  منور می سازند و خدمات ارزنده ی او را ارج نهاده و بر روح پاکش درود و صلوات نثار می کنند.

فرا رسیدن سالروز عروج ملکوتی آن پدر مهربان را تسلیت عرض می نمایم.


 
واقعیات و ناگفته ها چیست ؟
ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: زین ساز

زین ساز ،  مرکب کدام گروه سیاسی را زین خواهد کرد؟

واقعیات و ناگفته ها چیست ؟

قسمت دوم

در توضیحاتی که در پست قبلی ارائه شد به اینجا رسیدیم که زمینه های انتخاب مهندس زین ساز بعنوان شهردار کاشان در هاله ای از ابهام است  و از آنجایی که سرنوشت یک شهر سیدصدهزار نفری در دستان این مدیر بلند پایه شهری نهفته است نمی توان نسبت به شناخت و کشف حقایق پشت  پرده این انتخاب بی تفاوت ماند.

 

 


 
زین ساز ، مرکب کدام گروه سیاسی را زین خواهد کرد؟
ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: زین ساز

زین ساز ،  مرکب کدام گروه سیاسی را زین خواهد کرد؟

(قسمت اول)

انتخاب آقای مهندس زین ساز بعنوان شهردار کاشان ، جنجالی ترین خبری است  که طی روزهای گذشته تاکنون  نقل محافل و مجالس رسمی و غیر رسمی کاشان بوده است .

از آنجایی که منصب شهردار بعنوان مدیریت کلان اداره شهر از لحاظ قانونی ، قدرت مالی و نیروی انسانی و همچنین امکانات ابزاری و به تبع آنها اثرگذاری در حوزه های سیاسی  یکی از مهمترین و موثرترین مناصب است ، لذا موجب رقابت فعالان سیاسی برای بدست آوردن این منصب می باشد.

بدون شک به همین واسطه بوده که مهندس طباطبائی مورد قبول یک طیف سیاسی معروف به حامیان دولت احمدی نژاد با محوریت آقایان حاجی فرماندار کاشان و گرانمایه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  قرار نگرفت و از تمدید حکم نامبرده بعنوان شهردار سومین دوره شورای شهر جلوگیری نمودند ، تا آنجایی که رایزنی ها و پافشاری های شورای شهر بر این انتخاب راه به جایی نبرد و عاقبت منجر به انعطاف گروه موسوم به پیشگامان توسعه و سازندگی کاشان که اکثریت اعضای شورای شهر را تشکیل می دهد ، شد و آنان دست به انتخابی دیگر زدند و مهندس خاکسار را بعنوان  شهردار جدید  کاشان معرفی نمودند.